Donaldas Trumpas / EPA-ELTA nuotr.

Donaldas Trumpas ketvirtadienį pasigyrė, kad jam pavyktų greitai išlaisvinti Rusijoje kalintį JAV žurnalistą Evaną Gershkovichių, jei tik laimėtų prezidento rinkimus, tačiau Maskva pareiškė, kad jokių kalbų su respublikonų partijai atstovaujančiu kandidatu šiuo klausimu nebuvo.

Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ne kartą žavėjęsis ir JAV pagalbą Ukrainai skeptiškai vertinantis D. Trumpas pasakė, kad Maskvos vadovas „tai padarys dėl manęs, o ne dėl ko nors kito“.

Evanas Gershkovichius, leidinio „The Wall Street Journal“ Reporteris, kuris šiuo metu yra įkaltintas Rusijoje, bus paleistas beveik tuojau pat po Rinkimų, tačiau tikrai iki man pradedant eiti Pareigas“, – savo platformoje „Thruth Social“ rašė D. Trumpas.

Jis bus NAMIE, SAUGUS IR SU SAVO ŠEIMA“.

D. Trumpas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos „NIEKO NEMOKĖS“, omenyje greičiausiai turėdamas prezidento Joe Bideno pernai sudarytą susitarimą dėl Amerikos piliečių paleidimo iš Irano, pagal kurį turėjo būti perduotos ir Pietų Korėjos įšaldytos Irano pajamos iš naftos.

Atsakydamas į žurnalistų klausimus apie šias remarkas, Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pasakė, kad „jokių kontaktų su Donaldu Trumpu nėra“.

Kalbant apie (JAV ir Rusijos) kontaktus įkalintų ir nuteistų asmenų klausimu, galime pasakyti, kad tokie kontaktai turi būti palaikomi visiškai slaptai. Tik tuomet jie bus veiksmingi“, – pasakė jis.

32-iejų E. Gershkovichius liūdnai pagarsėjusiame Maskvos Lefortovo kalėjime jau praleido daugiau nei metus, o suimtas buvo komandiruotės į Rusiją metu.

Jis tapo pirmuoju Vakarų žurnalistu, po sovietmečio sulaikytu Maskvoje dėl šnipinėjimo, nors tiek jis, tiek jo darbdavys, tiek JAV vyriausybė šiuos kaltinimus neigia.

J. Bideno administracija 2023 m. gale pranešė pateikusi Rusijai „reikšmingą pasiūlymą“ paleisti E. Gershkovichių, galimai mainais į rusus kalinius, tačiau Maskva šį pasiūlymą atmetė.

JAV žvalgyba nustatė, kad Rusija kišosi į 2016 m. rinkimus, kad padėtų D. Trumpui pelnyti pergalę prieš Hillary Clinton, be kita ko, vykdydama kampaniją socialiniuose tinkluose.

D. Trumpas piktai paneigė teiginius, kad jo pergalė buvo Rusijos rankų darbas, o plačiai pagarsėjusioje spaudos konferencijoje su V. Putinu priėmė Rusijos vadovo žodžius, kuriais jis paneigė, kad į rinkimus buvo kištasi.

V. Putinas per šią rinkimų kampaniją yra pasakęs, kad jam labiau patinka J. Bidenas, tačiau daugelis Rusijos apžvalgininkų, manančių, kad V. Putinas nori pasinaudoti savo reputacija, kad paremtų D. Trumpą, jo komentarus vertina skeptiškai.

Jūras Barauskas (AFP)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: