© Wikimedia Commons nuotr.

Danijos parlamentas antradienį balsavo už prieglobsčio ieškotojų teises varžančio įstatymo projektą.

Parlamentas pritarė reformoms, kuriomis numatoma nukelti atvykėlių šeimų priėmimą į šalį ir konfiskuoti vertingus migrantų daiktus, ir kurias kritikuoja žmogaus teisių gynėjai.

Šį įstatymo projektą, kurį pateikė dešiniųjų mažumos vyriausybės ministras pirmininkas Larsas Lokke Rasmussenas (Larsas Liokė Rasmusenas), patvirtino didžioji dauguma – 81 iš 109 dalyvavusių parlamentarų, mat šioms priemonėms pritarė ir opozicijoje esantys socialdemokratai.

Vyriausybė tvirtina, kad toks įstatymas yra būtinas, siekiant sumažinti į šalį atvykstančių pabėgėlių srautą, nors Danija ir Švedija neseniai sugriežtino savo sienų kontrolę ir privertė Vokietiją ir Austriją grąžinti į Skandinaviją vykstančius naujus pabėgėlius.

Antradienio balsavimas buvo tik formalumas, kadangi dauguma parlamento narių jau anksčiau pritarė vyriausybės pasiūlymui, kurį L.L.Rasmussenas vadina “neteisingiausiai suprastu įstatymo projektu Danijos istorijoje”.

“Tai nėra paprastas vienos šalies sprendimas, bet kol pasaulis kartu neras bendro sprendimo (migrantų krizei), Danijai reikia veikti”, – sakė L.L.Raasmusseno partijos “Venstre” parlamento narys Jakobas Ellemannas-Jensenas (Jakobas Elemanas Jensenas) per debatus.

Nors tarptautinės bendruomenės pasipiktinimą kelia planai leisti policijos pareigūnams konfiskuoti pabėgėlių pinigus ir vertingus daiktus, iš kurių gautas pajamas skirti pabėgėlių centrams. Žmogaus teisių gynėjai taip pat piktinasi, kad iki trejų metų ilginamas terminas, po kurio prie atvykėlių gali prisidėti savo šeimų, kadangi tokia tvarka, pasak jų, pažeidžia tarptautines konvencijas.

Kai kurie šiuos Danijos vyriausybės pasiūlymus dėl vertybių konfiskavimo lygina su žydų turto konfiskavimu per Holokaustą.

Prieglobsčio ieškotojai dabar turės atiduoti pinigus, kurie viršys 10 tūkst. kronų 1340 eurų) bei asmeninius daiktus, kurių vertė didesnė už minėtąją; beje, anksčiau siūlyta 3 tūkst. kronų riba.

Po audringų diskusijų su kitomis partijomis, integracijos ministrė Inger Stojberg (Inger Stoiberg) sutiko neįtraukti vedybinių žiedų ir kitų širdžiai brangių daiktų.

Šią priemonę vyriausybė gynė tvirtindama, kad socialinių pašalpų norintys gauti danai taip pat gali parduoti savo vertybes.

Tiesa, naujajame prieglobsčio įstatyme nenumatyta asmens krata.

I.Stojberg ir užsienio reikalų ministras Kristianas Jensenas naująjį įstatymą prieš kelias dienas gynė Jungtinėse Tautose ir Europos Parlamente.

Patvirtintą parlamente įstatymą per kelias dienas dar turi pasirašyti Danijos karalienė Margrethe (Margretė).

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: