© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Europos Sąjungos (ES) lyderiai antradienį savo vaizdo pranešime pasveikino Latviją su artėjančiu jos prisijungimu prie euro zonos, sakydami, kad šis žingsnis dar labiau sustiprins vieningąją Europos valiutą ir bus naudingas Latvijos ekonomikai.

Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozu) pabrėžė, kad euras yra stipri, patikima ir stabili valiuta.

“Vertinu Latvijos pastangas ir reikšmingus pasiekimus, siekiant įsivesti eurą. Todėl norėčiau pasakyti: Latvija, sveika atvykusi į euro zoną!” – pareiškė jis.

Estijos premjeras Andrus Ansipas irgi atkreipė dėmesį, kad Latvija greitai naudos tą pačią valiutą, kaip ir jo šalis.

“Mieli kaimynai! Nuo ateinančių metų pradžios galėsime naudoti tą pačią valiutą. Latvija taps visateise partnere įtakingiausioje pasaulyje ekonomikos zonoje. Sveika įžengusi į euro zoną, Latvija”, – sakoma A.Ansipo vaizdo sveikinime.

Panašią žinią pasiuntė ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande’as (Fransua Holandas).

Jo vaizdo pranešime sakoma: “Draugai iš Latvijos! Ateinančių metų sausio 1-oji jums bus svarbi data, nes jūs prisijungsite prie euro zonos. Tai bus gera žinia Europai ir Latvijai! Įstoję į euro zoną, atrasite stabilumo, solidarumo ir saugumo aplinką. Tuo pačiu dėkoju už Latvijos priimtą pasirinkimą – jūs sustiprinsite eurą. Prancūzija džiaugiasi, galėdama pasveikinti Latviją euro zonoje.”

Airijos premjeras Enda Kenny (Enda Kenis) irgi gyrė Latvijos pasiekimus: “2014-ieji yra jūsų tautos ir šalies naujo kelio pradžia. Sveika atvykusi į euro zoną, Latvija!”

Portugalijos ministras pirmininkas Pedro Passosas Coelho (Pedru Pasosas Koelju) savo vaizdo pranešime pareiškė, kad euro zona yra ES branduolys.

“Tai svarbus politinis projektas, užtikrinantis taiką, gerovę ir plėtrą visoje Europoje. Be to, jis atveria mus visam likusiam pasauliui. Latvijai įstojus į euro zoną, šis projektas taps dar stipresnis. Turėsime galimybę parodyti pasauliui, kad euras yra reikšmingas politinis projektas”, – sakė jis.

Austrijos kancleris Werneris Faymannas (Verneris Feimanas) akcentavo, kad vieninga valiuta yra projektas, stiprinantis Bendrijos nares, taip pat džiaugėsi, kad Latvija tampa šio projekto dalimi.

Slovėnijos premjerė Alenka Bratušek taip pat išsakė džiaugsmą dėl euro zonos plėtros.

“Tai ne visuomet būna lengva ir gražu. Tai kelia naujų iššūkių, tačiau tai vienintelis teisingas kelias. Sveika atvykusi į euro zoną, Latvija!” – kalbėjo ji.

Tuo tarpu Italijos premjeras Enrico Letta (Enrikas Leta) pareiškė: “Mes, italai, džiaugiamės dėl jūsų atėjimo į mūsų didelę šeimą. Euras Europoje yra didelė sėkmės istorija, o jūsų prisijungimas dar kartą tai įrodo”.

E.Letta taip pat pasveikino Latviją su artėjančiais Naujaisiais metais latvių kalba.

Buvęs Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude’as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) sakė, kad Latvijos istorija įrodo, jog ši šalis yra drąsi valstybė.

“Latvija taip pat įrodė savo drąsą, pasiruošdama įsivesti eurą. Latvija, sveika atvykusi į euro šeimą”, – pareiškė jis.

Latviją taip pat pasveikino Ispanijos premjeras Mariano Rajoy (Marianas Rachojus), Graikijos premjeras Antonis Samaras, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, o Suomijos ministras pirmininkas Jyrki Katainenas (Jurkis Katainenas) sakė, kad Ryga įvykdė didelį ekonomikos stebuklą.

Latvijos deleguotas ES vystymosi komisaras Andris Piebalgas irgi reiškė džiaugsmą, kad jo šalis įstos į euro zoną. “Tai saugumo, stabilumo ir augimo garantas mūsų šaliai”, – pabrėžė jis.

Latvija oficialiai taps euro zonos nare nuo 2014 metų sausio 1 dienos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: