Daniela Greene / CNN nuotr.

FTB agentė, dirbanti su slapta informacija, išvyko į Siriją, tačiau ne sekti įtariamąjį, užsiimantį terorizmu, o tuoktis. Daniela Greene, dirbusi agentūros vertėja, dirbo kaip socialinės žiniasklaidos šnipė Vokietijos džihado Denio Cusperto byloje. Vokietijoje jis buvo žinomas kaip reperis, dar kitaip vadinamas Deso Dogg.

Cuspertas buvo žinomos teroristinės grupuotės narys, vėliau įgijęs reputaciją kaip vienas iš žiauriausių ISIS kovotojų. Jis dažnai buvo matomas Irako ir Levanto islamo valstybių kurtuose grasinančiuose vaizdo įrašuose, kuriuose rodomos šviežiai nupjautos žmogaus galvos su įvairiais islamistiniais pranešimais.

2014 metais įsimylėjusi FTB agentė, meluodama biurui iškeliavo į Siriją, ir spėjo pranešti savo naujajam vyrui, jog jis yra tiriamas objektas. Greene susisiekė per ,,Skype“ ir išdėstė savo planą keliauti į Stambulą, kur jie kartu galėtų susituokti prieš kertant Sirijos sieną. Po dviejų savaičių atvykimo, agentė išsiuntė laiškus, jau būdama Sirijoje, dėl sekamo asmens ir savo poelgio. ,,Buvau silpna ir nežinojau kaip elgtis, nieko nebėra“, rašė liepos mėnesį Greene. ,,Aš tikrai padariau netvarką su šiais dalykais. Esu dingus, ir negaliu grįžti namo. Esu labai atšiaurioje aplinkoje, ir aš nežinau kaip ilgai aš čia truksiu, bet tai nesvarbu..“

Denis Cuspert, aka Deso Dogg

Ši FTB agentė buvo gimusi Čekoslovakijoje, užaugo Vokietijoje, o vėliau gyveno JAV. Po babėgimo ji praleido Sirijoje keletą mėnesių, ir grįžus pripažino savo klaidą bei apgailestavo. Pradėjusi siųsti pranešimus dėl grįžimo į JAV, sutiko bendradarbiauti su teisėsauga. Po šio įvykio ją suėmė už melagingos informacijos skleidimą, kuri buvo susijusi su tarptautiniu terorizmu. Jos advokatas teismo metu ją apibūdino kaip ,,protingą, gerai artikuliuojančią, ir akivaizdžiai naivią“. Už šį įvykį Greene gavo dviejų metų įkalinimo bausmę.

Dauguma pašaliečių bandė patekti į Islamo regioną Sirijoje, tačiau kartais juos atbaidydavo svetimšalių ,,nukirstos galvos“. O ši agentė, būdama amerikietė ir moteris, sugebėjo apsigyventi su žinomu Islamo fundamentalistų lyderiu. FTB neturėjo tuo metu jokių įtarimų dėl Greene nepatikimumo, ši buvo pasamdyta dėl geros vokiečių kalbos žinių, ir ne vieną kartą buvo patikrinta dėl patikimumo.

Denis Cuspert, aka Deso Dogg 2

Prieš išvykimą, ji turėjo JAV vyrą amerikietį, kuris ketino aplankyti savo tėvus Miunchene, Vokietijoje. Ta proga, ji išvyko į Stambulą, kur suplanavo kelionę į Siriją su Cuspertu.

Greene dabar dirba viešbutyje ir vengia plačiau aptarti savo bylos detales. Šiuo metu jos gyvenamoji vieta ir nauja tapatybė nėra atskleidžiamos.

Taip pat skaitykite: Hip-hop muzika – ISIS propagandos įrankis

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: