Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Irano žmonės yra pasiruošę žygiuoti prieš Izraelį ir “jį nušluoti”, jeigu žydų valstybė užpuls Irano Islamo Respubliką, cituodama prezidento Mahmoudo Ahmadinejado (Mahmudo Ahmadinedžado) trečiadienį išplatintą pareiškimą paskelbė Egipto valstybinė naujienų agentūra.

“Irano žmonės yra pasiruošę žygiuoti prieš Izraelį ir jį nušluoti, jeigu jis išdrįs eiti prieš Teheraną” ir užpuls šią šalį, Irano prezidentas sakė Egipto spaudos žurnalistams, kaip pranešė agentūra MENA.

“Sionistai … tikisi vykdyti agresiją prieš Iraną ir pulti, bet jie labai bijo iraniečių reakcijos ir tokio išpuolio pasekmių”, – sakė M.Ahmadinejadas viešėdamas Egipte.

“Mūsų gynybinės pajėgos yra pajėgios atbaidyti bet kokį agresorių ir priversti jį gailėtis savo veiksmų”, – kalbėjo Irano vadovas.

Tuo tarpu Izraelio prezidentas Shimonas Peresas (Šimonas Peresas) antradienį sakė, kad grėsmė, jog Iranas turi branduolinį ginklą auga, šalį valdant “siaubą keliančiai diktatūrai”.

“Irano keliamas pavojus auga, – sakė Sh. Peresas Knesete. – Jis kelia grėsmę mūsų egzistavimui, Arabų valstybių nepriklausomybei, taikai visame pasaulyje”.

Didelei daliai tarptautinės bendruomenės kelia nerimą Irano branduolinė programa, kuria gal būt siekiama branduolinio ginklo gamybos, nors Teheranas nuolat tai neigia.

Izraelis įsitikinęs, kad būtinai, bet kuria kaina reikia neleisti Iranui pasiekti karinio branduolinio pajėgumo ir nesutinka atmesti karinės intervencijos tuo tikslu.

Egipte viešintis M.Ahmadinejadas tapo pirmuoju šios šalies vadovu, aplankiusiu Egiptą po 1979-ųjų islamo revoliucijos. Jis dalyvauja Islamo Bendradarbiavimo Organizacijos (OIC) viršūnių susitikime Kaire.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: