Hindustan Times nuotr.

Mažame Indijos mieste rasta sužalota 20-metė studentė, ji buvo išprievartauta ir palikta pakelės krūmuose mirti. Po kelių dienų paaiškėjo šokiruojanti žinia: tai galėjo padaryti tie patys penki užpuolikai, kurie merginą jau buvo išprievartavę prieš tris metus. Laikui bėgant jie buvo paleisti iš kalėjimo už piniginį užstatą. Šie vyrai įtariami tai padarę vėl, kadangi auka buvo tvirtai nusistačiusi prieš užpuolikus, teisme liudijo prieš juos ir bandė prievartautojus pasodinti į kalėjimą.

Indijoje labai dažnai pasitaiko žiaurių išprievartavimo atvejų, apie kuriuos mirga visa žiniasklaida, tačiau dar dažniau užpuolikai lieka nenubausti, kadangi jų aukos priklauso žemiausioms indijos kastoms ir jų parodymai bei išgyvenimai nerūpi valdžiai ar teisėsaugai. Šiuo konkrečiu atveju mergina priklausė „Dalit“ kastai, kuri yra viena žemiausių Indijoje. Įstatymiškai, kastų sistema čia yra uždrausta, tačiau praktikoje ji toliau klesti ir gyvuoja, ypatingai mažuose miestuose ir kaimuose. Šie penki užpuolikai priklauso aukštesniam socialiniui sluoksniui.

Pasak vietinės žiniasklaidos interviu su nukentėjusios merginos tėvais, du iš penkių prievartautojų buvo suimti 2013 metais, po pirmojo merginos lytinio išnaudojimo, tačiau paleisti už didelį piniginį užstatą.

Šeimos nariai mano, jog tai buvo užpuolikų atsakas į tai, jog prieš juos nebuvo nutraukta baudžiamoji byla už išprievartavimą. Vietoje to, jog viską buvo galima išspręsti teismo salėje, vyrai pasirinko kitokį būdą ir atkeršijo aukai už pateiktus kaltinimus. Tiesa, nuteistųjų šeimos bandė papirkti aukos tylą siūlydami jai milžinišką pinigų sumą, tačiau aukos tėvai pakartotinai atmetė tokį žeminantį pasiūlymą ir nusprendė toliau ieškoti teisingumo.

„Mes užpildėme visus dokumentus ir davėme parodymus, kad nusikaltimą padarę asmenys būtų pasodinti į kalėjimą, o už užstatą paleisti du prievartautojai, būtų pakartotinai uždaryti. Po to karto mūsų šeima gavo daug grasinimų, su mumis bandė susitarti už teismo durų, bandė nupirkti mūsų tylėjimą, tačiau mes išlaikėme savo poziciją ir neatsisakėme parodymų. Turbūt todėl keršydami jie ją užpuolė dar kartą.“, – apgailestavo aukos brolis.

Kai kuriuose Indijos miestuose ir miesteliuose visdar gajus patriarchalinis šeimos modelis, kai vyras yra aukščiau už viską. Čia dažnai pasitaiko smurto proveržių, moters pozicija ir jos žodis yra bevertis. Ką galima sakyti, kai net pačioje artimiausioje aplinkoje moterys yra engiamos ir negerbiamos. Nors valdžia ir už žmonių teises kovojantys asmenys smerkia tokius poelgius, situacija visdar išlieka tokia pati. Tokie skaudūs pavyzdžiai, kai aukštesniųjų kastų užpuolikai lieka nenutesiti ir gali elgtis kaip panorėję, tik įrodo, kad Indijoje socialinių sluoksnių atskirti žmonės turi skirtingas teises į gyvenimą, darbą, šeimą ir laimę.

Taip pat skaitykite: Afganistanas: dešimtmetei, patyrusiai išprievartavimą gresia „garbės nužudymas“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: