NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. ELTA / Julius Kalinskas

NATO turi nemažą kiekį oro gynybos sistemų, dalis iš jų gali būti pristatytos Ukrainai, dalyvaudamas bendroje su Nyderlandų, Danijos ir Čekijos ministrais pirmininkais NATO būstinėje Briuselyje trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pasakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Žinoma, iš tiesų turime sistemų, kurios yra pakankamai didelės, kad Ukrainai galėtume pristatyti gerokai daugiau tiek apskritai oro gynybos sistemų, tiek baterijų „Patriot“, būtent šį klausimą šiuo metu ir sprendžiame“, – kalbėjo jis.

Tačiau tikslų Europoje esančių baterijų „Patriot“ skaičių nurodyti J. Stoltenbergas atsisakė.

Negaliu pasakyti tikslaus skaičiaus, nes tai įslaptinta informacija. Europoje jų yra mažiau nei 100. Tiesą sakant, Europoje jų yra gerokai mažiau nei 100. Bet, savaime suprantama, visas aljansas turi nemažai baterijų „Patriot“. Tačiau reikia atsižvelgti ir į tai, kad Jungtinės Valstijos – daugiausiai baterijų „Patriot“ turinti aljanso narė – turi įsipareigojimų visame pasaulyje“, – pridūrė J. Stoltenbergas.

Jūras Barauskas (UKRINFORM)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: