Ayman al-Zawahiri © CC BY 2.0 nuotr. Wikimedia Commons .

JAV prezidentas J. Bidenas paskelbė žinią apie nukautą teroristinės organizacijos „Al-Qaeda“ lyderį Ayman al-Zawahiri. Per vykdomą misiją buvo pasinaudota specialiuoju CŽV valdomu oro pajėgų drono smūgiu.

Nors Zawahiri nebuvo toks svarbus asmenybė kaip bin Ladenas, tai vis tiek yra didelis pasėkimas kovojant prieš Islamų terorizmą.

Kalboje J. Bidenas teigė davęs galutinį leidimą nužudyti „Al-Qaeda“ lyderį, kuris ruošė atakas prieš JAV. „Teisybė nugalėjo ir šis teroristų lyderis nebegyvas“, – pridėjo 46-asis JAV prezidentas.

Vyresnysis administracijos pareigūnas papasakojo kaip vyko Zawahari nužudymo misija. „Šiais metais mes nustatėmė, kad Zawahiri šeima – jo žmona, dukra ir jos vaikai yra apsistoję Kabule“. Jo įprotis stovėti balkone leido JAV stebėti jį ir patvirtinti jo asmenybę.

Prezidentas atnaujinimus apie taikinį gavo gegužės ir birželio mėnesiais, o liepos 1 dieną Bidenas Baltuosuose Rūmuose “Situacijų Kambaryje” gavo dokumentus apie pasiūlytą misiją “, – kalbėjo vyresnysis pareigūnas.

Ataka buvo įvykdyta apie 10 valandą vakare, liepos 30, nepilotuojamo oro prietaiso. Dvi raketos buvo paleistos į Zawahari. Jis buvo vienintelė atakos auka. Įrodymų dėl kitų aukų nėra, – tęsė pareigūnas.

Ataka, kuri nužudė Al-Qaeda” lyderį Aymaną al-Zawahari yra didelis JAV pasiekimas kovojant prieš terorizmą, – teigė buvęs Pentagono pareigūnas ir į pensiją išėjęs CŽV operacijų pareigūnas Mikis Mulrojus.

Al-Zawahiri buvo akių chirurgas, žinomas pravarde „Daktaras Mirtis“. Kai 2011 metais JAV specialiųjų pajėgų nukautas Osama bin Ladenas mirė, Ayman al-Zawahari perėmė „Al-Qaeda“ teroristų organizacijos vadovo pareigas. Anksčiau jis buvo žinomas kaip organizacijos „smegenys“, kol bin Ladenas buvo oficialus lyderis.

Teroristui pavyko slapstytis net 20 metų, nepaisant to, kad po 9/11 teroristinių išpuolių JAV buvo paskelbę jo paieškos.

Al-Zawahiri gimė turtingoje daktarų šeimoje. Jam puikiai sekėsi mokykloje ir jam patiko poezija, tačiau būdamas vos 15 metų buvo areštuotas dėl priklausymo teroristinei organizacijai „Muslim Brotherhood“.

1974 metais jis baigė Kairo universitetą, kur mokėsi medicinos.

Arab News“ 2020 metais paskelbė naujieną, kad „Al-Qaeda“ lyderis Ayman al-Zawahiri mirė dėl astmos. Tiesa, žinia buvo netikra.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: