© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Anot Rusijoje „Otkritie Bank“ surengtos apklausos Tarptautinės moters dienos proga, maždaug pusė vyrų mano, jog nedirbančios moterys yra geriau, tačiau tokiai vyrų nuomonei pritaria vos 22 % moterų.  

Apklausos duomenimis, daugiau nei pusė apklaustų vyrų (55 %) tiki, kad pirminis moters vaidmuo yra būti motina ir namų šeimininke.

Vyrai iš Šiaurės Kaukazo ir Pavolgio federalinių apygardų, kurioje didžiąją dalį gyventojų sudaro musulmonai, su šia nuomone sutiko labiausiai – jie sudaro 64 %. Vyrai iš Sankt Peterburgo ir Leningrado srities (38 %) bei kitų Rusijos šiaurės vakarų regionų (43 %) su šia nuomone sutiko mažiausiai. 

Anot apklausos, tik 37 % moterų sutinka su tokiu požiūriu. 

Dauguma apklaustų moterų (51 %) mano, jog jos pačios turi teisę pasirinkti savo vaidmenį visuomenėje. Daugiausiai taip manančių moterų yra iš Sankt Peterburgo bei Rusijos šiaurės vakarų regionų. 

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kas antras vyras ir moteris sako, kad finansiškai pasirūpinti savo žmonomis vyrai turėtų tik bendru sutarimu, o 39 % vyrų ir 35 % moterų pasisako už visišką vyro atsakomybę šiuo klausimu. Tik 10 % ir 4 % atitinkamai, palaikė visiškos finansinės atsakomybės porose mintį. Kai kurie netgi manė, jog finansinė moters priklausomybė nuo vyro gali sužlugdyti jų santykius.

Otkritie Bank“ apklausą atliko vasario 26 – kovo 2 dienomis ir joje dalyvavo 1000 rusų, gyvenančių miestuose, kuriuose populiacija didesnė nei 100 tūkst. gyventojų.

Dar viena apklausa, kurią atliko Synergy universitetas, nurodo, kad 51,2 % rusų nenori, jog jų žmonos užimtų vadovaujančias pareigas. Didžioji dauguma respondentų sakė, kad moterys užimančios vadovaujančias pareigas yra emocionalesnės ir mažiau organizuotos nei vyrai.

Taip pat skaitykite: Pramoginis žaidimas „Kartą Putino Rusijoje“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: