Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vienas Kroatijos katalikų kunigas pabėgo pagrobęs beveik milijoną eurų už neteisėtai parduotą Bažnyčios turtą, antradienį pranešė pareigūnai, o žiniasklaida nurodo, jog dvasininkas paspruko su vedusia moterimi.

Tėvas pranciškonas Šime Nimacas (Šimė Nimacas) anksčiau šiais metais anksčiau šiais metais pasirašė sutartį su viena vietos bendrove dėl Bažnyčiai priklausančio žemės sklypo pardavimo, sakoma Splito arkivyskupijos pranešime.

34 metų Š.Nimacas, buvęs Adrijos pietiniame pajūryje esančio Baška Vodos kurorto parapijos kunigas, gegužę išėmė per 980 tūkst. eurų (3,38 mln. litų) iš parapijos sąskaitos, “nepateikęs tinkamo paaiškinimo, kodėl buvo paimti tie pinigai ir kam jie bus panaudoti”, pridūrė arkivyskupija.

Kaip praneša vietos žiniasklaida, kunigas, kuris apibūdinamas kaip patrauklios išvaizdos vyras, neabejingas brangiems drabužiams ir prabangos aksesuarams, pabėgo iš šalies su jauna moterimi, kuri yra banko, iš kurio buvo paimta minėta suma, vieno darbuotojo žmona.

Žemės sklypas buvo parduotas be Bažnyčios pareigūnų rašytinio sutikimo, o pranciškonai kreipėsi į teismą dėl tos sutarties panaikinimo.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad Š.Nimacas neseniai pasiprašė pašalinti jį iš kunigų luomo.

Kroatijoje, turinčioje 4,2 mln. gyventojų, katalikais save laiko beveik 90 proc. žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: