© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis per susitikimą su prezidentu Andriu Bėrziniu trečiadienį, prieš paskelbdamas apie savo atsistatydinimą dėl Zuolitūdės tragedijos, aptarė pasekmes – ir atsistatydinimo atveju, ir tolesnio darbo šiame poste atveju.

“Tikrai buvo geras, žmogiškas mūsų pokalbis. Aptarėme galimus scenarijus, (tai), kokie galimi veiksmai ir tolesnės pasekmės atsistatydinimo atveju, ir kokios – jeigu liksiu poste, ir kaip tai paveiks visą praktinį darbą, politinį stabilumą ir nuotaiką visuomenėje”, – interviu naujienų agentūrai BNS sakė premjeras.

“Sprendimas buvo apgalvotas. Galutinis sprendimas, faktiškai, buvo priimtas per pokalbį su prezidentu”, – sakė jis.

Paklaustas apie pasekmes tuo atveju, jeigu jis būtų likęs poste, V.Dombrovskis atsakė, jog viena, kai analizuojami scenarijai, o visai kas kita, kai daromos tokios prielaidos kaip “kas būtų jeigu būtų”.

“Manau, kad viena svarbiausių problemų, apie kurią pareiškiau paskelbdamas atsistatydinimą, yra naujos vyriausybės, su nauju pasitikėjimo kreditu, galinčios spręsti šalyje esančias problemas, palaikomos įtikinamos daugumos Seime, būtinybė. Deja, tai, ką matome politinėje aplinkoje po tragedijos, nedidina optimizmo dėl to, kad su dabartine koalicijos sudėtimi galima užtikrinti greitus ir ryžtingus veiksmus. Priešingai, įvyko žinomas sutrikimas , populizmas, prasidėjo kažkoks derėjimasis”, – kalbėjo premjeras.

“Politinė aplinka, faktiškai, nesimobilizavo. Todėl dabar būtina atnaujinti vyriausybę ir koaliciją, kad ji turėtų aiškią daugumą Seime”, – pridūrė jis.

V.Dombrovskis išreiškė viltį, kad politinės partijos sugebės suprasti, kad tokioje padėtyje reikia susivienyti bendram darbui ir padaryti tai greitai.

“Objektyviai (vertinant), politiniam nestabilumui nėra jokio pagrindo. Yra galimybė suformuoti, kaip mes siūlėme, plačią dešinės centro koaliciją iš visų dešinės centro partijų ir nepriklausomų deputatų grupių. Ji spręstų reikalingus klausimus ir, gal būt, nesutelktų dėmesio į tuos klausimus, dėl kurių partijos negali susitarti. Dabar visuomenė iš politikų laukia aiškių veiksmų ir Seime, ir vyriausybėje”, – sakė V.Dombrovskis.

Jis padėkojo visuomenei už palaikymą, kurį jautė per visą savo veiklos laikotarpį, o ypač – kai reikėjo įveikti finansų ir ekonomikos krizę.

“Dėl sprendimo atsistatydinti – iš esmės jis buvo apgalvotas, įvertinus tokio sprendimo pasekmes, taip pat to – kas būtų tuo atveju, jeigu jis būtų nepriimtas. Mano galva, kai kurie politologai gana tiksliai nurodė, kad,jeigu aš nebūčiau atsistatydinęs, apklausos parodytų – dauguma būtų už tai, kad tai reikia padaryti. O dabar, kai aš atsistatydinau, ryški dauguma sako, kad to nereikėjo daryti. Pats atsistatydinimo faktas tam tikra prasme keičia požiūrį į ją”, – aiškino V.Dombrovskis.

V.Dombrovskis yra vienintelis po Latvijos nepriklausomybės premjeras, kuris šiame poste buvo patvirtintas tris kartus: 2009-ųjų kovo 12 d., 2010-ųjų lapkričio 3 d. ir 2011-ųjų lapkričio 25 d.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: