© Vilmanto Ramono nuotr. / KaunoZinios.lt

Konservatyvių pažiūrų Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) sekmadienį pareiškė, kad jo vyriausybė turėtų imtis priemonių šalies piliečiams apsaugoti, jeigu būtų nuspręsta priimti migrantų, kurie gali atnešti “tikėtinų epidemijų”.

Šie pareiškimai bus potencialiai nepatogūs buvusiam Lenkijos premjerui Donaldui Tuskui, kuris dabar yra Europos Vadovų Tarybos pirmininkas ir kritikavo didėjantį Europos Sąjungos šalių nusiteikimą įrengti naujas užtvaras, siekiant atgrasyti pabėgėlius iš Sirijos ir kitur.

A.Duda sakė, kad tuo atveju, jeigu vyriausybė apsispręstų priimti migrantus, ji turėtų imtis priemonių, “kad užtikrintų tinkamą lenkų apsaugą nuo epidemiologinių grėsmių”.

“Piliečių saugumas yra svarbiausias klausimas … finansinis ir fizinis, taip pat sveikatos saugumas”, – A.Duda sakė naujienų televizijai TVN24.

Jo komentarai atkartojo ankstesnį pareiškimą, kurį išsakė Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis), populistinės partijos “Įstatymas ir teisingumas” (PiS) lyderis. A.Duda taip pat yra PiS narys.

Daugelis prognozuoja, kad ši partija laimės spalio 25 dieną vyksiančius parlamento rinkimus.

J.Kaczynskis kalbėjo apie “cholerą Graikijos salose” ir “dizenteriją Vienoje”, taip pat tvirtino, kad migrantai yra užsikrėtę “įvairiais parazitais, pirmuonimis, kurie nekelia pavojaus tų žmonių (pabėgėlių) organizmuose, bet gali būti pavojingi čia”, Europoje.

Tuos komentarus plačiai kritikavo centristinių pažiūrų lyderiai ir žiniasklaida, prilyginusi juos neapykantą kurstančiomis kalbomis, panašiomis į nacių propagandą – pavyzdžiui, naciai kaltino žydus platinant šiltinę.

Lenkija ilgą laiką vengė priimti migrantus, bet galiausiai sutiko priimti apie 5 tūkst. prieglobsčio prašytojų iš maždaug 120 tūkst. žmonių, kurie turėtų būti perskirstyti tarp 28 Europos Sąjungos šalių.

Nuo šių metų pradžios į Europą atvyko jau daugiau negu 630 tūkst. žmonių, pabėgusių nuo karo ir skurdo Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: