Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Monako valdytojas kunigaikštis Albertas su žmona kunigaikštiene Charlene penktadienį pagerbė Holokausto aukas aplankydami karo metais nacių Vokietijos laikytą Aušvico-Birkenau mirties stovyklą Lenkijoje.

Karališkoji pora padėjo vainiką prie Aušvico Mirties sienos, kur buvo sušaudyti tūkstančiai belaisvių; tad jiedu apžiūrėjo baisiąsias dujų kameras ir krematoriumą, kur buvo deginami nužudytieji.

Tada Albertas su Charlene atvyko į Birkenau, kur buvo taip pat nužudyta daugybė stovyklos kalinių.

Aušvico-Birkenau stovykla buvo didžiausia ir daugiausia gyvybių nusinešusi iš nacių įkurtų koncentracijos stovyklų. Ji taip pat vienintelė yra išlikusi beveik tokios pat būklės, kokią ją rado į Vokietiją besiveržiantys Sovietų Sąjungos kariai.

Besitraukiantys naciai sunaikino kitas Lenkijoje veikusias mirties stovyklas, tokias kaip Sobiboro, Treblinkos ir Belžeco, siekdami paslėpti savo nusikaltimų pėdsakus, tačiau Aušvico-Birkenau sugriauti nespėta.

1947 metais, praėjus dvejiems metams po karo, Lenkijos vyriausybė nusprendė išsaugoti tą mirties stovyklą, o buvę jos kaliniai padėjo įkurti muziejų.

Iš šešių milijonų Holokausto aukų žydų vienas milijonas buvo nužudyta Aušvice Birkenau, dauguma – dujų kamerose; ten žuvo ir dešimtys tūkstančių kitų tautybių žmonių: lenkų, romų, karo belaisvių iš Sovietų Sąjungos.

Šiuo apsilankymu Monako kunigaikščiai baigia trijų dienų oficialų vizitą Lenkijoje.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: