© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Norvegija pareiškė”didžiai liūdinti” dėl savo ambasadoriaus Pakistane žūties penktadienį, sudužus sraigtasparniui, kurį tvirtina numušę Talibano kovotojai.

61-erių Leifas Larsenas (Leifas Lašenas) buvo “vienas geriausių ir labiausiai patyrusių diplomatų”; jis buvo “itin gerbiamas savo kolegų”, – sakė žurnalistams užsienio reikalų ministras Borge Brende (Biorgė Brendė), kuris dar pridūrė, kad Pakistano užsienio reikalų ministras jam akęs, jog sudužimo priežastys “dar nėra visiškai išaiškintos” ir tam reikalui “sudarytas tyrimo komitetas”.

L.Larsenas, vedęs, turintis vieną vaiką, Islamabade tarnavo nuo 2014-ųjų.

Norvegijos pasiuntinys L.Larsenas ir Filipinų ambasadorius Domingo D.Lucenario Jr. (Domingas D.Lusenarijus jaunesnysis) žuvo kartu su Malaizijos ir Indonezijos ambasadorių žmonomis ir dviem sraigtasparnio pilotais pakistaniečiais, sakoma armijos “Twitter” pranešime.

Katastrofą patyręs Rusijos gamybos sraigtasparnis Mi-17 buvo vienas trijų, skraidinusių užsienio diplomatų ir jų padėjėjų delegaciją į Gilgito-Baltistano teritoriją ginčijamame Kašmyro regione. Per šią kelionę diplomatus planuota supažindinti su regione vykdomais projektais ir surengti susitikimą su premjeru Nawazu Sharifu (Navazu Šarifu).

Pakistano Talibanas penktadienį prisiėmė atsakomybę dėl šešių žmonių gyvybes nusinešusios sraigtasparnio katastrofos, sakydamas, kad tos atakos pagrindinis taikinys buvo premjeras Nawazas Sharifas (Navazas Šarifas).

“Sraigtasparnis buvo numuštas priešlėktuvine raketa; žuvo pilotai ir daug užsienio ambasadorių”, – sakoma elektroniniame laiške urdu kalba, kurį išplatino talibų pagrindinis atstovas Muhammadas Khorasani (Muhamadas Chorasanis).

Šio pareiškimo kol kas nebuvo įmanoma patvirtinti; be to lig šiol Gilgite-Baltistane Talibano veiklos nebuvo pastebėta.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: