Stevenas Spielbergas / © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

JAV vadovas  Barackas Obamaa ntradienį įteikė režisieriui Stevenui Spielbergui Prezidento laisvės medalį.

“Steveno filmai visų pirma pasižymi tikėjimu mūsų bendražmogiškumu”, – sakė B.Obama, įteikdamas režisieriui garbingiausią civiliams asmenims teikiamą apdovanojimą.

“Jo istorijos formavo Amerikos istoriją, o jo vertybės formavo mūsų pasaulį”, – sakė prezidentas apie režisierių, sukūrusį tokius populiarius filmus, kaip “Ateivis” (E.T. the Exta-Terrestrial), “Juros periodo parkas” (Jurassic Park) ir “Indiana Džounsas” (Indiana Jones).

B.Obama taip pat pažymėjo S.Spielbergo darbą kuriant Šoa fondą (USC Shoah Foundation Institute for Visual History and Education), kuriame kaupiami Holokaustą išgyvenusių žmonių liudijimai apie šią baisią žydų tautos tragediją.

Trimis “Oskarais” apdovanotas filmų kūrėjas, kurio juostos už parduotus bilietus uždirbo daugiau nei 9 mlrd. JAV dolerių, džiaugėsi savo sugebėjimu dirbti su skirtingais žanrais, pradedant mokslinės fantastikos filmais, tokiais kaip “Juros periodo parkas”, ir baigiant istorinėmis dramomis, tarp jų “Šindlerio sąrašu” (Schindler’s List), kuri jam pelnė “Oskarą”.

“Filmas man visuomet buvo geriausias būdas atsikratyti savo demonų ir tokiu būdu permesti tuos demonus jums”, – sakė S.Spielbergas anksčiau šį mėnesį, Berlyne pristatydamas savo naujausią darbą – trilerį apie Šaltąjį karą “Bridge of Spies” (Šnipų tiltas).

B.Obama Prezidento laisvės medalį taip pat įteikė dainininkui Jamesui Taylorui (Džeimsui Teilorui), “Grammy” laureatui smuikininkui Itzhakui Perlmanui (Icchakui Perlmanui ) ir aktorei Barbrai Streisand (Barbrai Streisand ), pelniusiai “Oskarą” už vaidmenį muzikinėje komedijoje “Juokinga mergiotė” ( Funny Girl).

Tarp pagerbtų pramogų pasaulio žvaigždžių taip pat buvo muzikos prodiuseris Emilio Estefanas (Emilijus Estefanas) ir popmuzikos žvaigždė Gloria Estefan (Glorija Estefan ) – kubiečių kilmės sutuoktiniai, laikomi ispanakalbių muzikos žvaigždžių pionieriais, sėkmingai įsiliejusiais į anglakalbių muzikos rinką.

Prezidento laisvės medaliu taip pat apdovanoti beisbolo legendos Willie Maysas (Vilis Meisas) ir rugsėjį Anapilin išėjęs Yogi Berra (Jogis Bera).

“Šiandien pagerbiame neeilinius žmones: novatorius, menininkus ir lyderius, kurie prisidėjo prie Amerikos tautos stiprybės”, – sakė B.Obama per ceremoniją Baltuosiuose rūmuose apie 17-a laureatų.

“Tokių gigantų kaip Willie dėka tokie žmonės kaip aš gali galvoti apie kandidatavimą į prezidentus”, – pridūrė jis.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: