© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Nyderlandai ir Prancūzija už 160 mln. eurų bendrai įsigis du retus Rembrandto (Rembranto) darbus, trečiadienį pranešė Nyderlandų kultūros ministerija.

“Kabinetas planuoja įsigyti šiuos paveikslus kartu su Prancūzija”, – sakoma Jet Bussemaker (Jet Busemaker) laiške parlamentui.

Laiške priduriama, kad dėl šio sandorio anksčiau šią savaitę Jungtinėse Tautose susitarė Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte (Markas Rutė) ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande’as (Fransua Holandas).

Rembrantas Harmensas van Reinas – XVII a. olandų tapytojas, grafikas, piešėjas. Vienas žymiausių pasaulio dailininkų. Rembranto palikimas – apie 400 paveikslų, 290 grafikos kūrinių ir daugiau nei 1000 piešinių.Apie 90 autoportretų, iš kurių 60 tapybos, daug žmonos Saskijos, vėliau – tarnaitės ir meilužės Hendrickje Stoffels (Hendrikjės Stofels) portretų. XVII a olandų dailėje Rembrantas laikomas talentingiausiu grafiku. Jis dirbo beveik visuose to meto žanruose, yra nutapęs mariną („Audra Galilėjos jūroje“, pavogtas), peizažų, natiurmortų, buities žanro vaizdų. Geriausiai Rembrantas žinomas savo portretais (ypač grupiniais), autoportretais ir istorinio žanro (įskaitant biblijinius ir mitologinius siužetus) paveikslais. Žymiausi darbai: „Įvesdinimas į šventyklą“ (1628), „Lozoriaus prikėlimas“ (1630), „Tėvo portretas“ (1631), „Lukrecija“ (1666), „Sūnaus palaidūno sugrįžimas“ (1669) ir kt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: