KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Rusijos ortodoksų patriarchas Kirilas sekmadienį sakė, kad valstybės ir Bažnyčios sąmokslas, kurį smerkia Kremliaus priešininkių pankgrupė “Pussy Riot” tėra “mitas”, plėtojamas siekiant pakenkti Ortodoksų Bažnyčiai.

“Tai – mitas. Mitas, sukurtas tyčia, (siekiant pademonstruoti, kad) per šį sąmokslą Bažnyčia bando kontroliuoti jūsų sąžinę, jūsų valią”, – sakė Kirilas interviu valstybiniam naujienų kanalui “Rosija”.

“Kodėl tas faktas, kad prezidentas ar premjeras kartą ar du per metus meldžiasi su patriarchu, turi nulemti išvadą, kad esama sąmokslo?” – sakė įtakingos Rusijos Ortodoksų Bažnyčios 65 metų galva.

“Ir kodėl mes turėtume atimti iš tų, kurie tiki, teisę melstis, taip pat – ir su savo patriarchu?” – pridūrė jis.

Tokie komentarai buvo paskelbti po to, kai trys “Pussy Riot” narės praėjusį mėnesį buvo nuteistos dvejus metus kalėti už chuliganizmą iš religinės neapykantos – dėl protesto prieš prezidentą Vladimirą Putiną dainos atlikimo pagrindinėje Maskvos katedroje.

Tada, kelios savaitės prieš kovą įvykusius rinkimus, kai V.Putinas buvo išrinktas trečiai kadencijai Kremliuje, moterys “meldė” Dievo Motinos “išvaryti Putiną”.

Dainoje taip pat buvo kandūs žodžiai, kad patriarchas “tiki Putinu”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: