Navalny.com archyvo nuotr.

Rusijos opozicijos lyderio, anti-korupcinio fondo vadovo Aleksejaus Navalno kvietimu sekmadienį į gatvių protestus Maskvoje bei daugybėje kitų šalies miestų sekmadienį išėjo daugiau nei 60 000 žmonių. Pretekstą protestams suteikė premjeras Dmitrijus Medvedevas, o tiksliau A. Navalno ir jo komandos paviešintas dokumentinis filmas, kuriame teigiama, jog valdančiosios partijos lyderis ėmė kyšius iš vietinių oligarchų, kaupiant juos, kaip nekilnojamąjį turtą, vynuogynus Rusijoje ir Toskanoje ar jachtas. Visa korupcinių sandorių vertė galimai siekia vieną milijardą eurų.

Nepaisant to, kad A. Navalnas iškarto buvo suimtas protesto Maskvos centre prieigose, protestuotojai tai pat skandavo šūkius reikalaujančius Medvedevo atsakomybės, o taip pat ,,šalin Putiną“, bei „mūsų visų nepasodinsite“.

Pakeliui į areštinę Aleksėju navalnas ,,Twitter“ paskyroje spėjo parašyti: ,,aš didžiuojuos tais, kurie išėjo į gatves šiandieną. Jūs esate patys geriausi žmonės šioje šalyje ir, tikiuosi, jog Rusija turės normalią ateitį“. Tai pat jis kreipėsi į V. Putiną sakydamas dėl suėmimų: ,,Daug žmonių sulaikytų, bet tai yra nebesustabdoma, tad apsisaugok pats. Tai taikoma ir visiems, kurie yra įsivėlę į korupciją. Mūsų yra milijonai.“

Protestas

Navalny.com archyvo nuotr.

Protestantai susirinko į gatves nepaisant to, jog Maskvos bei daugelio kitų miestų valdžia nedavė leidimo rengti tokio mąsto susiburimų. Protesto dieną suimta maždaug 1000 žmonių, tame tarpe keletas žurnalistų.

,,Sekmadienio proteste dominavo daugiausia jaunoji karta. Tai yra pagrindiniai Aleksejaus Navalno šalininkai“,- leidiniu ,,Maskvos Times“ sakė politologas Michailas Vinogradovas.

Protestai

Navalny.com archyvo nuotr.

Oficialūs Rusijos TV kanalai ir kitos valdžios kontroliuojamos žiniasklaidos priemonės nutylėjo informaciją sekmadienio protestus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: