Wikimedia Commons archyvo nuotr.

2013 metų Rio de Žaneiro karnavalo čempione paskelbta sambos mokykla “Vila Isabel”, kuri savo pasirodymu atskleidė Brazilijos, kaip “pasaulio aruodo”, agrarinę galią.

40 narių vertinimo komisija, kurios verdikto buvo nekantriai laukiama, skyrė šiai Rio mokyklai trečią per jos 65 metų istoriją čempiono titulą.

“Vila Isabel”, kuri laikoma sambos muzikos Brazilijoje lopšiu, gavo 299,7 taško ir per plauką aplenkė populiariąją “Beija-Flor”, kuri surinko 299,4 taško. Paskelbus čempionę, jos būstinėje Rio de Žaneiro šiaurėje pratrūko audringi džiūgavimai.

40 teisėjų savo verdiktą grindė choreografija, muzika, šokiu ir kūrybiškumu.

“Vila Isabel” su 3,8 tūkst. šokėjų ir septyniomis išmoningomis gigantiškomis platformomis antradienio naktį pasirodė paskutinė iš 12 elitinių sambos mokyklų ir pribloškė 72 tūkst. Sambodrome susirinkusių žiūrovų.

Pasirodymo muziką kūrė keli populiarūs sambos kompozitoriai, tarp jų – Arlindo Cruzas (Arlindu Krusas) ir 75 metų Martinho da Vila (Martinju da Vila). Mokykla pavaizdavo paprastus kaimo žmonių papročius, jų muziką, procesijas ir festivalius.

Pernai čempione tapo mokykla “Unidos da Tijuca”, pagerbusi velionį dainininką ir kompozitorių Louisą Gonzagą (Luisą Gonsagą), populiarios muzikos iš Brazilijos šiaurės rytų Bajauno “karalių”.

Paradai Sambodrome yra Užgavėnių linksmybių kulminacija. Karnavalas Brazilijoje yra nacionalinė šventė, uoliai švenčiama visoje didžiulėje ir rasiškai įvairialypėje, 194 mln. gyventojų turinčioje šalyje.

Maždaug 6 mln. žmonių, tarp jų – 900 tūkst. turistų, nuo penktadienio dalyvavo penkiose Rio de Žaneiro linksmybių dienose.

Rio de Žaneiro karnavalas, kuris vadinamas “didžiausiu šou Žemėje”, taip pat apima šimtus švenčių gatvėse – su pašėlusia samba ir alaus upeliais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: