KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Trys Rusijos retransliuotojų bendrovės atsisakė rodyti televizijos kanalo, žinomo dėl savo reportažų apie didelius gatvių protestus prieš prezidentą Vladimirą Putiną, laidas, o tos televizijos vadovė skundžiasi, jog šis žingsnis yra cenzūra.

Nepriklausoma televizija “Dožd” (“Lietus”), taip pat turinti populiarų naujienų portalą, transliuodavo aštraus tono reportažus, kritikuojančius Rusijos valdžią, taip pat pateikdavo nešališką požiūrį į Ukrainoje vykstančius protestus prieš vyriausybę.

“Dožd” generalinė direktorė Natalija Sindejeva sakė, kad trys retransliuotojų bendrovės, veikiančios Maskvoje ir sostinės apylinkėse, pašalino šio televizijos kanalo laidas iš savo tinklų. Televizijos vadovė pridūrė, kad “Dožd” patiria spaudimą po to, kai parodė reportažų apie aukšto rango Kremliaus pareigūnams priklausančius brangius nekilnojamojo turto objektus.

“Dalykus reikia vadinti jų tikraisiais vardais. Be abejo, tai yra cenzūra ir spaudimas”, – sakė N.Sindejeva naujienų agentūrai “Reuters”.

Šios televizijos laidas Maskvos regione tebetransliuoja du dideli retransliavimo tinklai.

Televizijos bendrovė “Akado” nurodė, kad sprendimas atsisakyt “Dožd” kanalo buvo priimtas dėl “reikšmingų pokyčių jo koncepcijoje”.

Televizija sulaukė kritikos, kai savo tinklalapyje surengė apklausą, ar Leningradas (dabartinis Sankt Peterburgas) per Antrąjį pasaulinį karą turėjo būti atiduotas nacistinės Vokietijos pajėgoms, kad būtų išgelbėta tūkstančiai žmonių gyvybių, kurių pareikalavo 872 dienas trukusi blokada.

V.Putino atstovas Dmitrijus Peskovas trečiadienį sakė naujienų agentūrai “Interfax”, kad tokia apklausa “peržengia tai, kas yra priimtina mūsų žmonėms moralės ir etikos požiūriu”.

“Dožd”, kuri taip pat skirdavo daug laiko eteryje V.Putino politiniam priešininkui Aleksejui Navalnui, vėliau pašalino apklausą apie Leningrado blokadą.

Daugelis rusų didžiuojasi Sovietų Sąjungos pergale Antrajame pasauliniame kare, kuri šaliai kainavo apie 10 mln. žmonių gyvybių.

“(Ta apklausa) buvo fantastiška dingstis priveržti mums varžtelius, – sakė N.Sindejeva. – Valdžia jau seniai laukė tokios dingsties.”

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: