© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rusijos Sibiro regiono pareigūnai trečiadienį uždraudė rengti Helovino vakarėlius mokyklose, perspėdami, kad jie kursto ekstremizmą ir moko vaikus “mirties kulto”.

Sibiro Omsko regiono Švietimo ministerija paskelbė oficialų laišką mokykloms, kuriame sako, kad “ši šventė, kuri yra ekstremistinių nuotaikų propagavimas, nebus švenčiama”, rašoma ministerijos interneto svetainėje.

Daugelyje pasaulio šalių spalio 31 dieną švenčiamas Helovinas tampa vis populiaresnis ir tarp Rusijos jaunuolių, kurie šia proga rengia įspūdingus kostiumų vakarėlius arba eina švęsti į naktinius klubus.

Omsko Švietimo ministerija sakė tokių veiksmų ėmusis po regiono Tėvų asamblėjos, konservatyvios lobistinės grupės, raginimų.

Helovino šventimas turi “neigiamų pasekmių” dėl savo “mistinio turinio ir mirties kulto propagavimo”, nurodoma ministerijos laiške.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios ryšių su visuomene skyriaus vadovas protojerėjus Vsevolodas Čaplinas taip pat perspėjo, kad labai pavojinga žaisti piktąją dvasią.

“Žmonės galvoja, kad tai tik žaidimas – nekenksmingas ir juokingas. Piktosios dvasios galvoja kitaip”, – sakė jis naujienų agentūrai RIA.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Taip pat skaitykite: