Rusijoje antradienį šešeriems metams nelaisvės buvo nuteistas vyras, suniokojęs plakatus su Rusijos kariais, kurie buvo apdovanoti kaip “didvyriai” už kovas Ukrainoje.

Maskvoje buvo uždrausta kritikuoti išpuolį Ukrainoje ir buvo baudžiami tūkstančiai piliečių už tai, kad smerkė karinės kampanijos vilkinimą.

Rusijos tyrėjų komiteto teigimu, teismo nuosprendis vyrui įsigaliojo po to, kai jis buvo pripažintas kaltu dėl Rusijos kariuomenės “kompromitavimo” pagal įstatymą, kuriuo siekiama nuslopinti kritiką ir vandalizmą.

Komitetas nenurodė jo vardo ir pavardės, tačiau teigė, kad jis yra 46-erių metų “vietinis” centrinio Toljatis miesto, kuriame buvo sugadinti plakatai, gyventojas.

Žmogaus teisių gynimo grupė “Memorial” jį įvardijo kaip mokytoją Aleksejų Arbuzenko.

“Tyrimo ir teismo metu nustatyta, kad 2022 m. užpuolikas ne kartą sugadino plakatus, kuriuose pavaizduoti Rusijos kariškiai, pasižymėję didvyriškumu per specialiąją karinę operaciją”, – teigė komitetas.

Jis teigė, kad į šią veiklą “įtraukė savo nepilnametį sūnų”.

“Teismas užpuolikui skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę, kuri bus atliekama bendrojo režimo pataisos darbų kolonijoje”.

Samaros srities naujienų svetainė “63.ru” paviešino stebėjimo kamerų įrašą, kuriame matyti, kaip du asmenys kažką mėto į reklaminį stendą esantį šalia pagrindinio kelio.

Memoriale rašoma, kad A. Arbuzenko yra “mokytojas, psichologas, logopedas, rašytojas ir muzikantas”.

Jame rašoma, kad jis buvo nuteistas teismo posėdyje už uždarų durų, be liudytojų ir spaudos.

Žmogaus teisių gynimo grupė teigė, kad Arbuzenko yra aktyvus Toljačio kultūros veikėjas, publikuojantis eilėraščius ir literatūrą, taip pat grojantis gitara.

Rusijos miestus gausiai puošia Ukrainoje kovojančių karių atvaizdai, Maskvai vaizduojant savo ilgalaikį puolimą išskirtinai teigiamomis spalvomis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: