Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. ELTA Julius Kalinskas

Emmanuelis Macronas pirmąjį per 24 metus Prancūzijos prezidento valstybinį vizitą į Vokietiją pradėjo šiltais žodžiais šeimininkams.

Prancūzijos ir Vokietijos santykiai yra nepakeičiami ir svarbūs Europai“, – sakė E. Macronas sekmadienį pradėdamas trijų dienų valstybinį vizitą Vokietijoje. Jis atmetė prielaidą, kad šie santykiai, dažnai vadinami Europos varikliu, pradėjo strigti.

Tai netiesa. Judame į priekį“, – per vertėją pareiškė E. Macronas.

Nusileidęs Berlyne, E. Macronas iškart nuvyko į Vokietijos sostinės vyriausybinį kvartalą, kur susitiko su prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu ir dalyvavo festivalyje demokratijos tema.

F.-W. Steinmeieris pasveikino E. Macroną ir pavadino jo vizitą „Prancūzijos ir Vokietijos draugystės gilumo įrodymu“. Jis sakė, kad nors kartais nuomonės atskirais politikos klausimais skiriasi, Berlynas ir Paryžius visada „galiausiai susitaria“.

Jei Vokietija ir Prancūzija sutaria, Europoje dar daug ką galima pasiekti“, – sakė jis.

E. Macronas taip pat pabrėžė birželio mėnesį vyksiančių Europos Parlamento (EP) rinkimų svarbą ir pavadino ES demokratijos ir bendrų vertybių gynėja.

Nors E. Macronas dažnai lankosi Berlyne, ši kelionė yra pirmasis valstybinis vizitas per 24 metus po Jacques‘o Chiraco kelionės 2000 metais ir šeštasis – po pirmojo pokario Charles‘o de Gaulle‘io valstybinio vizito 1962-aisiais.

Pirmadienį po pietų E. Macronas vyks į Drezdeną buvusioje Rytų Vokietijoje ir Europos festivalyje sakys kalbą apie Europą. Antradienį prezidentas lankysis Vakarų Vokietijos Miunsterio mieste, o vėliau – Mezeberge netoli Berlyno, kur dalyvaus derybose su O. Scholzu ir bendrame Prancūzijos bei Vokietijos kabinetų posėdyje.

Rita Vidugirienė (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: