IVTKYGYG © Modesto Ežerskip nuotr.

IR VISA TAI KAS YRA GRAŽU YRA GRAŽU – aštuoni žodžiai, aštuoni energingi muzikantai ir aštuonios šviežios naujojo albumo “Paradas” dainos. Netrukus septintasis studijinis grupės albumas pasieks klausytojus. Tai labiausiai rokavas grupės albumas iš visų išleistų.

Gerbėjų, muzikos mylėtojų, draugų ir nedraugų teismui albumas pristatomas singlu “Dienos paradas” – apie tamsiąsias žmogaus puses, kurių šešėliai nutįsta dienai pasibaigus. Paradas vyksta kasdien – vieni prieš kitus, maloniai nutaisytomis minomis ir nušlifuotomis manieromis, tačiau kai žmonės lieka vieni, jie atsiskleidžia, kokiais jiems patogiausia būti. Šiuo leitmotyvu ironiškai bei šmaikščiai persmelktas visas naujasis grupės albumas.

Naujajame albume “Paradas” pašėlusio avangardo meistrai kaip visuomet juokauja, pašiepia karščiuojantį pavydą, buką susireikšminimą, užkrečiamą baimę ir iki idiotiškumo nusiritusį godumą. Tačiau grupė nepamokslauja, nesiūlo pasaulio nekęsti ar nuolat burbėti dėl jo netobulumo. Priešingai: ragina matyti pasaulį tokį, koks jis yra, ir jį mylėti.

Improvizacinės beprotybės meistrai IR VISA TAI KAS YRA GRAŽU YRA GRAŽU įsikūrė beveik prieš 30 metų. Ekstravagantiškos grupės vokalistu buvo ir kino menininkas, bei režisierius Artūras Barysas „Baras“. Tiesa dainų žodžius jam sunkiai sekėsi išmokti, juokauja grupės senbuviai.

Grupės sudėtis nuolat kito, kartais joje grodavo iki keliolikos muzikantų. “Kai grupėje grodavome keturiese, mūsų muzika buvo laisvesnė, – teigia vienas iš grupės įkūrėjų, menininkas Artūras Šlipavičius-Šlipas. – Dabar tenka daugiau repetuoti ir styguoti kūrinius.

IVTKYGYG visuomet grojo profesionalių muzikantų. Pastaruoju metu net keturi iš aštuonių yra profesionalūs.”

Ištikimybę IVTKYGYG muzikai bei kūrybinių fantazijų įgyvendinimui iliustruoja kito grupės senbuvio, bosisto Gedimino Simniškio auka. Pirmąją įrašų sesiją, grupės kūrinius “Marija myli tik Chuaną” ir “Be ryšio” muzikantas sugrojo lūžusiais dešinės rankos pirštais.

Grupės vokalistas Arvydas Makauskas – Makys užtikrina: “Nors per 30 metų pasikeitė IVTKYGYG grojimas bei muzikos stilius, nepriklausoma dvasia, energija ir farsas joje tebegyvi.”

Naujausio grupės IR VISA TAI KAS YRA GRAŽU YRA GRAŽU albumo “Paradas” pristatymai vyks Menų fabrike LOFTAS, Vilniuje, balandžio 23 d. bei Kauno klube ORIXO gegužės 5d

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: