Organizatoriųarchyvo nuotr.

Savaitgalį, rugpjūčio 18-20 d., Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse įvyks išskirtinė maisto šventė – čia pirmą kartą bus rengiama tradiciniams lietuviškiems duonos, sūrio ir medaus gaminiams skirta šventė „Tikro skonio dienos“. Jos metu lankytojai ne tik turės galimybę paragauti ar įsigyti įvairiausių lietuviškų gaminių iš skirtingų Lietuvos kampelių, bet ir išgirsti pirmąją lietuvišką oratoriją „Rugių medus“.

Analogų neturinčio, skonių ir muzikos garsų kupino renginio organizatoriai kelia sau tikslą kuo plačiau paskleisti žinią apie tradicinės šalies virtuvės gamintojus bei gaminius, kuriais galime didžiuotis.

Kaip sako „Tikro skonio dienas“ organizuojančio „Skrajojančio teatro“ kūrybinių projektų direktorių Juozas Pocius, ši šventė bus puiki galimybė, artėjant valstybės šimtmečio šventei, lietuviams prisiminti, kokia turtinga yra tradicinė jų virtuvė.

„Per tris dienas supažindinsime lankytojus su lietuviams nuo seno artimiausiais gaminiais ir jų gamybos ypatumais. Renginio svečiai turės progą įsitikinti, kokia didelė yra lietuviškų duonos, sūrio ir medaus gaminių receptūrų įvairovė, įvertinti jų skonio ypatybes bei aukščiausią kokybę. Džiaugiamės į šią šventę subūrę ir didžiausius, ir mažiausius duonkepius, sūrininkus ir bitininkus iš visos Lietuvos – Vilniaus, Palangos, Kartenos, Joniškio, Rokiškio, Ukmergės ir kitų vietovių“, – pristatydamas renginio programą sakė J. Pocius.

„Tikro skonio dienų“ svečių lauks ir išskirtinė premjera. Šventėje pirmą kartą šalies istorijoje bus pristatyta originali lietuviška oratorija „Rugių medus“, sukurta vieno žinomiausių jaunosios kompozitorių kartos atstovų Lino Balto.

„Šios oratorijos kūrimas man buvo sudėtingas, bet malonus iššūkis. Mūsų tautines tradicijas bei folklorą aš matau kaip neatsiejamą dalį viso pasaulio kultūrų kontekste, todėl oratorijoje „Rugių medus“ skambės ne tik tautiški motyvai, bet ir Australijos, Afrikos, Lotynų Amerikos bei Azijos tautų ritmai ir melodijos“,“, – sako kompozitorius.

Oratoriją atliks kamerinis orkestras „Modus“, diriguojamas jo įkūrėjo bei vadovo Roberto Bliškevičiaus, bei Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“, vadovaujamas Kęstučio Jakeliūno. Operos autorė poetė Janina Laniauskienė.

Pirmąją renginio dieną simboliniu šventės atidarymo akcentu taps didžiausio šalies duonos gamintojo „Vilniaus duonos“ iniciatyvos „Lietuvoje užauginta duona“ pristatymas ir manifesto pasirašymas. Šiuo dokumentu, kurį kartu pasirašys miltų gamintoja „Malsena“ ir ūkininkų atstovas, partneriai įsipareigos kartu siekti, kad kuo daugiau ruginių duonos gaminių būtų kepama naudojant atrinktų ūkininkų tik Lietuvoje užaugintų rugių miltus ir populiarinti tradicinius lietuviškus ruginius duonos gaminius.

„Tikro skonio dienų“ atidaryme dalyvaus ir šventės dalyvius bei svečius sveikins žemės ūkio ministras Bronius Markauskas ir viceministras Saulius Savickis.

Duonos, sūrio ir medaus šventė „Tikro skonio dienos“ vyks rugpjūčio 18-20 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Renginyje dalyvaus apie 60 duonos, medaus ir sūrio atstovų, kurie pristatys savo produkciją.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: