Organizatorių archyvo nuotr.

Gruodžio 3 d., antradienį, 17.30 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322) vyks  susitikimas su kunigu Algirdu Toliatu ir jo naujausių knygų „Sekmadienio SMS. Mažieji tekstai“ bei „Ramybė tau“ pristatymas. Renginyje dalyvaus sakralinės muzikos atlikėja Skaidra Jančaitė, renginį ves Rimantė Tamoliūnienė.

Kuo skiriasi naujausios kunigo Algirdo Toliato knygos nuo ankstesniųjų? Penktoji knyga „Ramybė tau“ – tarptautinis projektas, gimęs Vilniaus knygų mugėje. A. Toliatą pristatančio prologo autorius – ispanų rašytojas Francescas Mirallesas, kunigo veiklą apibendrina rašytojos Linos Ever epilogas.

Apie ką, kaip visada įtaigiai ir užburiančiai, A. Toliatas kalba šį kartą? Visų pirma – apie santarvę su pačiu savimi. „Susitaikyk su savimi. Susitaikysi su gyvenimu“, – teigia knygos autorius. Žmogaus būtis knygoje nagrinėjama ne tik per Šventojo Rašto prizmę. Remdamasis įvairių rašytojų, filosofų, intelektualų mintimis, meno kūrinių pavyzdžiais, kunigas patikina, kad kiekvienas esame kitoks, kad galime būti netobuli, kaip ir visi kiti, kad kliūtys neišvengiamos, bet jos – gyvenimo dalis. Tačiau nė vienas nesame blogesnis už kitus, tik išmokę mylėti save rasime gyvenimo pilnatvę, mat rojus ir pragaras slypi mūsų protuose. „Ramybė tau“ orientuota į trokštantį atrasti, savęs ir vidinės darnos ieškantį žmogų.

Kita dvasininko knyga „Sekmadienio SMS. Mažieji tekstai“ – tai metaforiškų miniatiūrų rinkinys, ne tik kviečiantis pasiklausyti Dievo žodžio, bet ir raginantis susimąstyti, kas gi mes esame sau, ką mums reiškia kitas, dėl ko gyvename ir koks mūsų gyvenimo kelias. Kaip gimė ši knyga? Iš pradžių kunigas kvietimus į pamaldas SMS žinutėmis siuntė nedideliam žmonių ratui, šie persiųsdavo jas kitiems ir galiausiai šias žinutes gaudavo tūkstančiai žmonių. Kiekviena žinutė – tai kvietimas į sekmadienio mišias. Pirmas sakinys nusako, apie ką bus evangelija, antras – metaforiška mintis, sentencija, skatinanti pamąstyti, ateiti į bažnyčią ir išgirsti daugiau. A. Toliatas sako, kad pasirinkta forma, SMS žinutės, neturėtų stebinti, tai toks pat žinios skleidimas, kaip ir bet koks kitas tikinčiųjų kvietimas. „Nuo senų laikų varpų gausmas kviesdavo žmones draugėn. Tačiau dabar, kai tiek daug triukšmo, žmogaus širdžiai reikia naujų šauklių į Bažnyčią“, – teigia kunigas.

Maloniai laukiame Jūsų susitikime, kur galėsime stabtelėti, pabendrauti ir pagalvoti, ar per smulkmenas „neišsimušėme“ iš tikslo. Ypatingą adventinio vakaro nuotaiką padės kurti sakralinės ir šiuolaikinės muzikos atlikėjos Skaidros Jančaitės vokalas.

Renginių metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Parengė:

R. Tamoliūnienė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: