Lietuvos paralimpinės plaukimo rinktinė trečiadienį išvyko į Portugaliją, kur gegužės 16-22 d. dalyvaus Europos plaukimo čempionate. Madeiros saloje vyksiančiose Senojo žemyno pirmenybėse mūsų šaliai atstovaus trys sportininkai: Edgaras Matakas, Mindaugas Dvylaitis ir Gabrielė Čepavičiūtė.

Jau pirmą varžybų dieną Madeiros baseine jėgas pagrindinėje savo rungtyje – 50 metrų laisvu stiliumi – išmėgins paralimpietis Edgaras Matakas. Regėjimo negalią turintis ir S11 klasėje besivaržantis kaunietis šią distanciją šį sezoną plaukia greičiausiai pasaulyje ir pirmauja reitinge.

Balandį Italijoje vykusiose pasaulio serijos plaukimo varžybose E. Matakas 50 metrų laisvu stiliumi įveikė per 26,42 sek., o tai yra geriausias šių metų rezultatas planetoje. Vis dėlto Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis Europos čempionato išvakarėse skambiais pažadais nesišvaistė.

„Svarbiausia man yra gerinti asmeninius laikus. Norisi kiek įmanoma pasigerinti asmeninius rezultatus, o kai juos gerini tada viskas savaime ateina. Ko galima tikėtis? Visko galima tikėtis, bet aš nenoriu čia nieko spėlioti. Manau, praplauksime ir pamatysime, kas ir kaip“, – sakė Ramūno Leono auklėtinis.

2017 m. pasaulio žmonių su negalia čempionate E. Matakas 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje iškovojo aukso medalį, o dvigubai ilgesnėje distancijoje finišavo trečias ir pelnė bronzos apdovanojimą.

Madeiroje E. Matakas plauks 50 metrų laisvu stiliumi, 100 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų krūtine.

Portugalijoje Lietuvai atstovaus ir kitas 2017 m. planetos pirmenybių prizininkas Mindaugas Dvylaitis. Ditos Kareckienės auklėtinis startuos vienintelėje 100 metrų nugara distancijoje. Regėjimo negalią ir S11 klasėje besivaržantis plaukikas sako dar niekada prieš varžybas nesijautęs taip užtikrintai. Esą jam pasijusti dar tvirčiau padėjo ir balandį varžybose Italijoje įvykdytas paralimpinis normatyvas.

„Tai labai svarbu. Nes kai aštuonerius metus sieki to tikslo ir nepasieki… arba įvykdai normatyvą ne paralimpiniais metais, arba nereitinginėsė varžybose, tada būna sunku. Tas psichologinis barjeras yra įveiktas. Dabar atėjo finišo tiesioji, ir labai smagu, kad nereikia dabar galvoti apie normatyvus, o dabar visos mintys tik apie asmeninį rezultatą“, – prieš čempionatą kalbėjo M. Dvylaitis.

Paralimpinis normatyvas balandį Italijoje pasidavė jauniausiai Lietuvos rinktinės plaukikei Gabrielei Čepavičiūtei, kuri šį tikslą pasiekė plaukdama 100 metrų nugara. Judėjimo negalią turinti ir S6 klasėje besivaržanti kaunietė sakė, kad papildomi metai nukėlus Europos čempionatą jai buvo naudingi.

„Aš labai laukiu Europos čempionato, nes tai yra didelė galimybė. Manau, kad tie papildomi metai man labai padėjo. Aišku, kai išgirdau tai buvo labai liūdna, bet išnaudojau tą progą tobulėjimui. Manau, daug geriau, kad važiuoju į Europos čempionatą būtent dabar. Portugalijoje lenktyniausiu pati su savimi, kad pasiekčiau geresnį rezultatą nei prieš mėnesį Italijoje. Kaip pasakė trenerė, dabar būsiu tik aš, vanduo ir chronometras“, – sakė Rasos Mažutaitienės auklėtinė.

Europos žmonių su negalia čempionate Portugalijoje startuos beveik 400 plaukikų iš 47 šalių. Varžybų dalyviai privalės laikytis griežtų taisyklių, skirtų COVID-19 pandemijos valdymui.

„Oorganizatoriai skiria didelį dėmesį dalyvių saugumui. vyks burbulo principu, kai sportininkai ir kiti delegacijų nariai viešbučių teritoriją galės palikti tik vykdami į treniruotes ir varžybas, o keliaus tik oficialiu čempionato transportu. Bus ribojami bet kokie nereikalingi kontaktai. Priemonės griežtos, bet suprantamos ir reikalingos“, – sakė Lietuvos delegacijos vadovė Asta Narmontė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: