© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Po antradienį pasibaigusių 2014 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyrų įvairiuose žemynuose paaiškėjo jau 21-a planetos pirmenybių Brazilijoje finalinio etapo dalyvė.

Europai šiame čempionate atstovaus Italijos, Olandijos, Belgijos, Šveicarijos, Vokietijos, Rusijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Anglijos rinktinės bei čempionės titulą ginanti Ispanija.

Azijos žemyne kelialapius iškovojo Australijos, Irano, Japonijos bei Pietų Korėjos komandos, Pietų Amerikoje be pirmenybių šeimininkų Brazilijos futbolininkų kelialapiais į finalinį etapą džiaugiasi Argentinos, Kolumbijos, Čilės ir Ekvadoro vienuolikės, o Centrinės ir Šiaurės Amerikos bei Karibų šalių (CONCACAF) zonos garbę gins Kosta Rikos, JAV ir Hondūro ekipos.

Dar keturios pasaulio čempionato dalyvės paaiškės po atkrintamųjų varžybų Europoje, penkis kelialapius į Braziliją dalijasi dešimt Afrikos žemyno ekipų, o dėl likusių dviejų vietų tarpusavy varžysis penktąsias vietas Pietų Amerikos ir Azijos žemynuose užėmusios atitinkamai Urugvajaus ir Jordanijos komandos bei

ketvirtojoje pozicijoje CONCACAF zonoje likusi Meksikos vienuolikė ir Okeanijos regiono nugalėtoja Naujosios Zelandijos ekipa.

Finalinis pasaulio futbolo čempionato etapas Brazilijoje vyks ateinančių metų birželio 12 – liepos 13 dienomis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: