© sochi2014.com archyvo nuotr.

Sočio olimpinės žaidynės keliauja į pabaigą. Prasidėjo kovos, po kurių paaiškės ledo ritulio pirmenybės.

Iš pasaulinio lygio žvaigždžių sudaryta Rusijos rinktinė atsisveikino su viltimis apie medalius jau turnyro ketvirtfinalyje. Netikėtai ketvirtfinalyje žaidynių šeimininkai 1:3 nusileido Suomijos ledo ritulininkams. Suomiai puikiai žaidė gynyboje iki pat rungtynių pabaigos ir nesuteikė jokių rimtesnių šansų varžovams atsitiesti. Sočio olimpiados pusfinalyje Suomijos rinktinė susigrums su Švedijos ledo ritulininkais.

Akrobatinio slidinėjimo vyrų kroso rungtyje visą prizininkų pakylą užėmė prancūzai. Aukso medalis atiteko 24-erių metų pasaulio čempionui Jeanui Fredericui Chapuis’ui, sidabras – Arnaud’ui Bovolentai, kuris 2011-ųjų planetos pirmenybėse tebuvo dvyliktas, o bronza tenkinosi tik 51-ąją vietą praėjusių metų pasaulio čempionate užėmęs Jonathanas Midolis.

Komandinės šiaurės dvikovės varžybose, kuriose dalyviams teko šokti nuo didelio tramplyno ir įveikti slidinėjimo estafetę keturiems po 5 km., kaip ir buvo tikėtasi, dėl aukso medalių užvirė kova tarp Norvegijos ir Vokietijos komandų. Vis dėlto, po atkaklaus finišo triumfavo Norvegijos kvartetas – Joergenas Graabakas, Haavardas Klemetsenas, Magnusas Krogas ir Magnusas Hoydalas Moanas. Nors po šuolių su tramplynais norvegai buvo tik treti, o vokiečiai pirmi, o antri buvo austrai (Christopheris Bieleris, Bernhardas Gruberis, Lukas Klapferis ir Mario Stecheris), pergalę pavyko išlėšti norvegams, kurie už nugarų paliko vokiečius ir  austrus, kurie finišavo treti ir pelnė bronzos medalius.

Vasario 20 dieną, šiandien, dešimties komandų moterų akmenslydžio (kerlingo) turnyro finale dėl aukso kovoja Kanados ir Švedijos rinktinės, o mače dėl bronzos apdovanojimų susitinka Didžiosios Britanijos bei Šveicarijos ekipos. Taigi, laukti liko visai nedaug ir jau labai greitai sužinosime ką papuoš aukso medaliai. Didžiosios Britanijos rinktinei mažajame finale Sočyje vykstančiose žiemos olimpinėse žaidynėse po atkaklios kovos pavyko iškovoti bronzą. Didžiosios Britanijos rinktinei mažajame finale atstovavo Claire Hamilton, Vicki Adams, Anna Sloan ir Eve Muirhead. Visos šios žaidėjos pernai Rygoje tapo pasaulio čempionėmis atstovaudamos Škotijai.  Kiek vėliau finale antrose olimpinėse žaidynėse iš eilės susitiks Kanados ir Švedijos rinktinės.

Kolkas pirmojo dešimtuko  viršunėje puikuojasi Norvegija iškovojusi 21 medalį iš kurių net 10 aukso. Dviem aukso medaliais mažiau turi antroje vietoje esantys vokiečiai. Treti Jungtinių Amerikos Valstijų atstovai iš viso turintys 23 medalius, iš kurių septyni aukso, 5 sidabro ir net 11 bronzos. Toliau dešimtukas išsidėstęs taip Rusija 22 medaliai,  Nyderlandai 22 medaliai, Šveicarija 10 medalių, Kanada 18 medalių, Baltarusija 6 medaliai, Prancūzija 14 medalių ir Lenkija turinti tik 4 medalius. Kaip rezultatai keisis toliau, parodys tolimesnės rungtys, kurios jau eina į pabaigą, o iki Olimpinių žaidynių uždarymo lieka vos daugiau nei keletas dienų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: