© Linos Kulytės nuotr.

Finišavo III-čias Lietuvos grindų riedulio čempionatas. Trečius metus iš eilės čempionų vardus iškovojo Vilniaus klubas “UV 2003”. Antroje finalo dvikovoje “UV 2003”, po labai atkaklios kovos, 8:5 (2:1,3:3,3:1) nugalėjo savo pagrindinį pastarųjų dvejų metų konkurentą “Andajų”.

Nuo rungtynių pradžios abi komandos keitėsi aštriais išpuoliais, o pirmas įvartis pelnytas sužaidus 9 minutes. Tolimu smūgiu jį pelnė “UV 2003” klubo įkūrėjas Andrius Jelaga. Antras įvartis į “Andajaus” vartus krito 14-ą minutę. Po aštraus Viktoro Češulio prasiveržimo aikštelės kraštu ir tikslaus perdavimo, ataką tiksliu smūgiu į viršutinį vartų kampą užbaigė Jurijus Kondratovičius.

“Andajaus” žaidėjams prireikė tik 46 sekundžių, kad rezultatą sušvelninti – po Kasparo Naskausko perdavimo įvartį pelnė komandos kapiotonas Tomas Toločka. Po poilsio pertraukėlės, jau 50-ą antrojo kėlinuko sekundę, “UV 2003” persvarą padidino labai aktyviai šiose rungtynėse žaidęs V.Češulis.

Varžovai nesiruošė lengvai pasiduoti, nes jiems buvo reikalinga tik pergalė, siekiant išlyginti finalinės serijos iki 2 pergalių rezultatą. Per sekančias 8 minutes “Andajus” į varžovų vartus sugebėjo įmušti 3 įvarčius ir išsiveržti į priekį 4:3, bet ilgai šios persvaros išsaugoti nepavyko -“vienuoliai” dar iki antros pertraukos pelnė 2 įvarčius ir trečiąjį kėlinuką pradėjo pirmaudami 5:4.

Traumų išretintam „Andajui“ seko jėgos, iš 12 komandos žaidėjų antrose finalo rungtynėse galėjo žaisti tik 8, o tuo sėkmingai paskutinėje rungtynių dalyje naudojosi „UV 2003“ puolėjai – 5-ą kėlinuko minutę savo trečią įvartį rungtynėse pasiekė J.Kondratovičius, o V.Češulio taiklus tolimas šūvis ir komandos kapitono Martyno Karkausko realizuotas baudinys, iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiai nei 1 minutei, leido komandai įgyti solidžią 4 įvarčių persvara – 8:4.

Visgi, net ir praradus visas galimybes šiose rungtynėse iškovoti pergalę, „Andajaus“ žaidėjai parodė tikrą kovotojų charakterį ir dar prieš finalinį teisėjų švilpuką Nerijus Baliūtis įmušė 5-ą komandos įvartį.

Įvarčius pelnė: „UV 2003“ – 8:57 – A.Jelaga, 14:11 – J.Kondratovičius (rez.perd.V.Češulis), 20:50 – V.Češulis (Andrius Venckevičius), 33:54 – J.Kondratovičius (rez.perd.Eimantas Rudys), 35:10 – Mažvydas Satkus (V.Češulis), 44:55 – J.Kondratovičius, 58:16 – V.Češulis, 18:54 – M.Karkauskas; „Andajus“ – 14:57 – T.Toločka (K.Naskauskas), 22:07 – Rolandas Bačkys (T.Toločka), 25:41 – N.Baliūtis (Egidijus Malachovskis), 29:12 – R.Bačkys (T.Toločka), 59:34 – N.Baliūtis (Egidijus Malachovskis).

Bronzinius čempionato apdovanojimus iškovojo „Ardas“, 9:5 (3:2,2:1,4:2) įveikęs FLC „Vilnius“.

Ir šiame susitikime netruko atkaklios kovos. Ambicingas čempionato debiutantas FLC „Vilnius“ ilgai priešinosi labiau patyrusiam varžovui ir sužaidus 9 minutes net pirmavo 2:1. Visgi „Ardas“ jau po 40 sek.išlygino rezultatą ir toliau tik didino savo persvarą. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, kai „Ardas“ pelnė dar vieną, jau 9 įvartį, FLC „Vilnius“ nesudėjo ginklų ir likus 13 sek. iki dvikovos pabaigos, pirmą klubo istorijoje turnyrą baigė įvarčiu.

Įvarčius pelnė: „Ardas“ – 4:40 – Andrius Mickus (rez.perd.Jarrko Roytta), 9:10 – J.Roytta (A.Mickus), 19:57 – Robertas Voitechovskij (J.Roytta), 22:10 – J.Roytta (R.Voitechovskij), 38:57 – R.Voitechovskij (J.Roytta), 40:17 – A.Mickus (Albertas Kušlevičius), 48:15 – R.Voitechovskij, 50:11 – A.Mickus, 59:19 – Kęstutis Mikutis (Andrej Paškevič); FLC „Vilnius“ – 6:30 – Tomas Radėnas, 8:30 – Edvardas Cirtautas, 37:20 – E.Cirtautas (T.Radėnas), 52:48 – Leonardo Jadkevič (Elidijus Rajeckas), 59:47 – Kasparas Žutautas.

Rezultatyviausių čempionato žaidėjų trejetukas: Tomas Toločka („Andajus“) – 12 įvarčių (4 rez.perd.), Rolandas Bačkys („Andajus“) – 10 įv.(2 rez.perd.), Jurijus Kondratovičius („UV 2003“) – 9 įv.(4 rez.perd.).