© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Savaitgalį Lietuvos moterų futbolo A lygoje sužaistas paskutinis turas. Pagrindinė dvikova dėl trečiosios vietos vyko Kaune, kur vietos “FM-Žara” susitiko su Vilniaus MFA “Žalgiriu”. “FM-Žara” pakako lygiųjų, tuo tarpu “Žalgiriui” reikėjo tik pergalės, norint iškovoti trečiąją vietą.

Jau 5-ą rungtynių minutę “Žalgirio” gretose pavyko pasižymėti Liucija Vaitukaitytei. Tačiau 28-ąją minutę kaunietei Mildai Liužinaitei pavyko išlyginti rezultatą.

Antrojo kėlinio viduryje “Žalgiris” vėl išsiveržė į priekį, bet išlyginamąjį įvartį 75-ą min. pelnė Kamilė Vaičiulaitytė.

Galutinį tašką rungtynėse padėjo “Žalgirio” puolėja Gabrielė Stravinskaitė, 79-ą min. pelniusį įvartį.

Vilniaus miesto komanda iškovojo trečiąją vietą po šešių metų pertraukos. Paskutinį kartą trečiąją vietą Vilniui 2007 metais buvo iškovojusi “Vėtros” komanda.

Kitos paskutinio turo rungtynės sužaistos Akmenėje, kur jau anksčiau sidabro medalius užsitikrinusi “Akmenės” komanda susitiko su Ukmergės “TexTilite”. “Akmenė” nugalėjo Ukmergės merginas 6:2. Net penkis įvarčius šiose rungtynėse pelnė Raimonda Bložytė. Pastaroji futbolininkė yra rezultatyviausia čempionato žaidėja, pelniusi 16 įvarčių per 10 rungtynių.

Lietuvos čempionato nugalėtoja tapo daugkartinė čempionė Šiaulių “Gintra-Universiteto” komanda.

Galutinė 2013 metų Lietuvos futbolo čempionato A lygos turnyro lenkelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. "Gintra-Universitetas"  10  9 1 0  39:2  28
2. "Akmenė"                10  7 1 2  23:12 22
3. MFA "Žalgiris"          10  5 2 3  18:19 17
4. "FM-Žara"               10  5 0 5  20:22 15
5. "TexTilitė"             10  2 0 8  26:33  6
6. FM "Kreontas"           10  0 0 10  2:50  0