Prieš trejus metus jos niekas nežinojo. Lietuva apie ją pradėjo kalbėti po 2011 metais vykusio Olimpinio festivalio Trabzone (Turkija), kur keturiolikmetė plaukikė iškovojo tris medalius. Rūta Meilutytė netruko įrodyti, kad ji yra išskirtinė: jaunoji Lietuvos Olimpinė viltis lygiuojasi net į suaugusių ir perspektyviausių sportininkų gretas. Dabar apie ją jau kalbama visuose žemynuose. Šešiolikmetė kaunietė tapo pasauline žvaigžde.

Rūta gimė 1997 metais kovo 19 dieną Kaune. Galbūt būtų galima pavadinti pranašiška tai, kad Rūta pasaulį išvydo po Žuvų ženklu.

Būdama ketverių, mergaitė neteko motinos. Per 2001-ųjų Velykas pėsčiųjų perėjoje 34 metų moterį partrenkė ir mirtinai sužalojo automobilis. Rūta augo su dviem vyresniais broliais – Mindaugu ir Margiriu, prižiūrima tėvo ir močiutės.

Sportininkės karjeros pradžia – 2004 metais Šilainių baseine Kaune, kur ją plaukimo meno mokė Giedrius Martinionis. Į užsienį plaukikė išsikėlė ne tik dėl sportinių priežasčių. Anksčiau į Didžiąją Britaniją persikėlęs ir susiradęs darbą Rūtos tėtis, Saulius Meilutis, norėjo, kad duktė augtų su juo bei, prieš jai atvykstant, rūpinosi Rūtos treniruočių sąlygomis. Į Angliją, kartu su vyresniaisiais broliais, šeimos pagrandukė atvyko būdama trylikos metų ir pradėjo treniruotis plaukimo klube „Plymouth Leander“, Plimute. Būtent ten, patekusi trenerio Jonathano Ruddo globon, R. Meilutytė į plaukimo elitą ėmė kopti itin dideliais žingsniais.

2011 metais, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje pelnė aukso medalį plaukimo 100 m krūtine rungtyje, sidabrą – 50 m laisvuoju stiliumi distancijoje ir bronzą – 100 m laisvojo stiliaus plaukime. Tais pačiais metais Meilutytė pasiekė OQT normatyvą ir pateko į 2012 m. vasaros olimpines žaidynes Londone.

Olimpinių žaidynių 100 m plaukimo krūtine atrankoje R. Meilutytė pasiekė 1:05.56 rezultatą, 1,74 sekundės pagerino sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą ir buvo greičiausia tarp visų 46-ių atrankos dalyvių, bei pasiekė geriausią pasaulio sezono rezultatą. 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje ji užėmė pirmą vietą, distanciją nuplaukusi per 1:05.21 ir pagerinusi Europos rekordą.Finale iškovojo aukso medalį, distanciją nuplaukusi per 1:05.47. Meilutytė tapo jauniausia 100 m plaukimo krūtine distancijos olimpine čempione ir pirmąja nepriklausomos Lietuvos plaukike, iškovojusia olimpinį medalį.

2012 metais gruodžio 13 dieną pasaulio trumpo baseino čempionate R. Meilutytė 50 m distancijoje krūtine iškovojo aukso medalį ir distanciją nuplaukus per 29.44 sek. pagerino Europos rekordą.

Šiais metais Monte Karlo tarptautiniame plaukimo turnyre Rūta Meilutytė pagerino jai pačiai priklausiusį Europos rekordą 100 m plaukimo krūtine rungtyje: 1:05.20.

Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOC) 41-oje generalinės asamblėjos sesijoje plaukikė išrinkta geriausia 2012 metais jaunąja Senojo žemyno sportininke.R. Meilutytei atiteko Piotro Nurovskio prizas, kuris yra skiriamas geriausiems Europos jauniesiems atletams. Nugalėtojai skirta ir 12 000 eurų stipendija. Lietuvės varžovai buvo Rumunijos gimnastė Larisa Iordache, Prancūzijos plaukikė Charlotte Bonnet, Austrijos kalnų slidininkas Marco Schwarzas ir Ukrainos gimnastas Olegas Stepko. Plimute leidžiamas laikraštis „The Herald“ plaukikę išrinko 2012 metų jaunąja Plimuto sporto asmenybe.Tais pačiais metais R. Meilutytė išrinkta Lietuvos Metų sportininke.

Didžiausia Lietuvos viltis – 16-metė Rūta Meilutytė pirmadienį kovojo dėl 2013 metų pasaulio plaukimo čempionato Barselonoje, Ispanijoje, medalių. Lietuvė dalyvavo moterų 100 m plaukimo krūtine antrame pusfinalyje. Mūsiškė nuotolį įveikė per 1 min. 04.35 sek. ir pagerino planetos rekordą. Naujas pasiekimas 10 šimtųjų sekundės geresnis už ankstesnį 2009 metų amerikietės Jessicos Hardy rezultatą. R. Meilutytė įtikinamai pirmavo nuo pat starto ir antrą vietą plaukime bei pusfinalio bendroje įskaitoje užėmusią rusę Juliją Jefimovą aplenkė beveik sekunde. Tai – kol kas pirmas pasaulio rekordas pasaulio čempionate Barselonoje.

R. Meilutytė šiandieną (antradienį) papildė savo sparčiai augančią trofėjų galeriją planetos pirmenybių 100 m baseine aukso medaliu nuotolį įveikusi per 1:04.42 ir visų mūsų džiugesiui tapo pasaulio čempionė.

Lietuvė laikoma ir perpus trumpesnės distancijos favorite. 50 m plaukimo krūtine rungties finalas vyks sekmadienį.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: