© sochi2014.com archyvo nuotr.

Sočio Olimpinių žaidynių moto – „Karštos. Žiemiškos. Tavo“. Tai geriausiai apibūdina ir atmosferą, tvyrančią Rusijos kurorte, esančiame prie Juodosios jūros. Nors slėnyje į olimpines žaidynes susirinkę žiūrovai mėgaujasi saulės šiluma, pagrindinės varžybos vyksta gausiai sniegu nuklotuose kalnuose. Čia netrūksta įtampos ir jaudulio. Susirinkę garsūs sportininkai iš 88 pasaulio šalių varžosi 98 rungtyse, 15 sporto šakų.

Penktąją žaidynių dieną olimpiniais medaliais jau pasipuošę Kanados atstovai iškovoję 4 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos medalius. Nuo jų tik per mažą žingsnelį atsilieka Norvegijos sportininkai taip pat iškovoję 4 aukso, tačiau tik 2 sidabro ir 3 bronzos medalius. Trečiąją ir ketvirtąją vietas dalinasi Nyderlandai, bendroje įskaitoje surinkę 7 ir Jungtinės valstijos iškovojusios 6 medalius.

Penktąją dieną paskelbta dar viena ne ką mažiau svarbi naujiena, kuri sukėlė daug džiaugsmo Indijos atstovams. Iki šiol sportininkai varžęsi po Tarptautinio olimpinio komiteto vėliava nuo šiol Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse galės atstovauti savo šalies olimpiniam komitetui. Uždarymo ceremonijos metu jie galės žygiuoti su Indijos vėliava.

Vasario 11 dieną visų akys nukreiptos į greičio karalienę kalnų slidinėjimo rungtį, kuri vyksta Rosa Khutor kurorte. Šioje rungtyje tarpusavyje varžosi 78 šalių atstovai, tarp kurių 169 vyrai ir 149 moterys. Išdalinti du medalių komplektai. Moterų 1,2 km sprinto rungties finale pirmoji finišavo norvegė Maiken Caspersen Falla vos 0,38 sekundės aplenkusi tautietę Ingvild Flugstad Oestberg. Bronzos medalio savininke tapo slovėnė Vesna Fabjan. Auksą vyrų 1,6km sprinto rungtyje iškovojo norvegas Ola Vigenas Hattestadas, aplenkęs švedus Teodorą Petersoną ir Emilį Joenssoną.

Antradienį išdalintas trečiasis medalių komplektas snieglentininkų varžybose. Debiutinėje slidininkų akrobatinio nusileidimo rungtyje triumfavo šios rungties pasaulio vicečempionė devyniolikametė kanadietė Dara Howell. Sidabro ir bronzos medalius iškovojo atitinkamai amerikietė Devin Logan, bei kanadietė Kim Lamare. Nepasisekė pasaulio čempionei kanadietei Kayai Turski. Ji atrankoje liko tik devyniolikta ir nepateko į finalą, tačiau dar didesnė nesėkmė ištiko kitą Kanados atstovę 20- metę Yuki Tsubotą, kuri po vieno šuolio nuo tramplino trenkėsi į trasą ir patyrė traumą. Ji pati atsistoti negalėjo ir buvo išgabenta ant neštuvų. Sportininkei įtariamas žandikaulio lūžis.

Per penkias dienas Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse jau iįdalinta 69 apdovanojimų komplektai, o medalių savininkai tapo 20 šalių sportininkai. Nors Lietuvos atstovams sekasi neblogai, tačiau aukštesnių pasiekimų dar nepavyko iškovoti. Svarbu, kad rimtesnių traumų ir sužalojimų mūsų šalies sportininkai kol kas nepatyrė, tad reikia tikėtis, jog didesnė sėkmės mus lydės kitose likusiose Olimpinių žaidynių rungtyse.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: