© sochi2014.com archyvo nuotr.

Įpusėjant Sočio Olimpinėms žaidynėms kyla vis daugiau streso toms šalims, kurios dar neturi nei vieno medalio.

Tačiau Vokietija gali būti rami, kadangi ji stipriai išsiveržusi į priekį. Dviem aukso medaliais jai nusileidžia Šveicarija, o Kanada bendroje įskaitoje nukrito į trečiąją vietą. Ketvirtąją vietą dalinasi net trys šalys : Norvegija, Nyderlandai ir Jungtinės Amerikos Valstijos surinkusios po vienodą skaičių medaliu – 4 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos. Jau 25 šalys gali būti ramios, kad namo tuščiomis negrįš.

Dviguba Rusijos sportininkų pergale baigėsi Sočio olimpiados greitojo čiuožimo trumpuoju vyrų 1000 m varžybos – auksas atiteko 28-erių metų Viktorui Anui, o sidabrą iškovojo 31-erių Vladimiras Grigorjevas. Bronzos medaliu pasipuošė Olandijos atstovė Sjinkie Knegt.

Šeštadienį Sočio olimpiados moterų slidinėjimo estafetės 4 po 5 km lenktynėse triumfavo Švedijos komanda, savo šaliai čempionių titulus sugrąžinusi po 54-erių metų pertraukos. Antrąja vieta džiaugiasi Suomijos sportininkės, o trečios liko vokietės.

Antrąsias pergales Sočio žiemos olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyre iškovojo B grupėje pirmaujančios Suomijos ir Kanados komandos. Suomiai sutriuškino norvegus. Kanadiečiai be didžiulių pastangų įveikė Austrijos rinktinę. Taigi,B grupės  pirmas ketvertukas pasiskirstė taip : 1. Suomija 2. Kanada 3. Norvegija 4. Austrija. Nors Slovėnijos ledo ritulio rinktinė prieš atvažiuodama į Sočį džiaugėsi, kad bent pateko į olimpines žaidynes, rungtynėse parodė, kad yra nusiteikę kovoti. Šeštadienio rytą Slovėnijos ledo ritulininkai principinėje dvikovoje net 3:1 sutriuškino Slovakijos nacionalinę rinktinę.
Pirmosiose Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių moterų ledo ritulio turnyro ketvirtfinalio rungtynėse šeštadienį Švedijos rinktinė nugalėjo Vankuverio olimpiados bronzos medalininkę  Suomijos ekipą ir pateko į pusfinalį. Taip dar kartą įrodydamos, kad ledo ritulys tai ne tik vyrams tinkantis sportas. Moterys įtemptomis varžybomis sugebėjo prikaustyti net ir skeptikų dėmesį. Pusfinalyje Švedijos ledo ritulininkių lauks dvikova su olimpine čempione Kanados rinktine, o nesėkmę patyrusios suomės pusfinalyje dėl 5-8 vietų žais su Vokietijos ekipa.

Agnė Sereikaitė startavo 1500 metrų greitojo čiuožimo rungtyje ir savo grupėje užėmusi trečią vietą pateko į Sočio olimpinių žaidynių pusfinalį. Lietuvė taip iš visų 18 sportininkių, kurios pateko į pusfinalį pademonstravo trečią geriausią rezultatą – 2 min. 21, 900 sek. Lietuvė jau debiutavo Sočio olimpinėse žaidynėse 500 metrų rungtyje ir tik po atkaklios kovos, ka dir kaip bebūtų apmaudu,  nepateko į kitą etapą. Reikia tikėtis, kad kiti sportininkai dar pateiks Lietuvai staigmenų ir leis pasidžiaugti bent bronzos medaliu.

Taip pat, įvyko dar vieni kraupi nelaimė. Slidžių kroso atstovė Marija Komisarova vakarinės treniruotės metu susilaužė stuburą. Pirminiais duomenimis, M.Komisarova krisdama nesėkmingai nusileido ant sniego. Po incidento 23 metų sportininkė buvo nedelsiant nugabenta į vietos ligoninę. Maskvoje jos operuoti nepavyks. Olimpinės žaidynės M.Komisarovai baigtos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: