Nuotrauka is Mato Baranausko archyv.

Jau šį savaitgalį bus duotas startas TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionatui. Dar po savaitės prasidės ir moterų pirmenybės. Naujas sezonas pasižymės didesniu komandų skaičiumi bei, tikėtina, atkakliomis kovomis.

Aukščiausioje Lietuvos vyrų lygoje varžysis penkios komandos. Priminsime, kad praėjusiais metais dalyvavo keturios ekipos.

Lietuvos ekipos, šį sezoną dalyvaujančios Baltijos čempionatuose, prie savo šalies pirmenybių prisijungs nuo atkrintamųjų varžybų. Tam neprieštaravo kitos Lietuvos čempionatų dalyvės.

„Asmeniškai norėčiau, kad stipriausios Lietuvos komandos mūsų šalies čempionate dalyvautų pilnai, bet suprantu, kad ekipos nėra turtingos ir kiekvienas centas yra brangus. Kadangi visi klubai pritarė, mes tam nenorėjome trukdyti“, – sakė LTF viceprezidentas salės tinkliniui Andrius Gaidys.

TOP SPORT Lietuvos vyrų čempionate dalyvaus Marijampolės „Sūduva“, Šiaulių „Elga-Master Idea-SC Dubysa“, Kauno „RIO-Startas“, naujokas Vilniaus universitetas bei nuo atkrintamųjų varžybų prisijungsianti čempionė ir vienintelė „Credit24“ Baltijos Čempionų lygos dalyvė iš Lietuvos – Gargždų „Amber-Arlanga“.

Vyrų pirmenybės vyks keturių ratų sistema. Atkrintamosios varžybose prisijungs ne tik „Amber-Arlanga“, bet ir stipriausios I lygos komandos.

Nuotrauka is Mato Baranausko archyv.

Taigi, I lygos ekipos teoriškai turi šansų tapti Lietuvos čempione. TOP SPORT Lietuvos vyrų I lygos pirmenybės šį sezoną bus taip pat labai įdomios, nes jose išvysime net 8 klubus. Turnyre dalyvaus Gargždų „Amber Volley“, Kauno „Startas-TPS“, Kauno „Marito“, Kauno „RIO-Startas 2“, „Kelmė“, Palangos „Vakarų tinklinis“, Panevėžio sporto centras ir Raseinių „Lūšis Volley“.

Moterų pirmenybėse išvysime aštuonias ekipas. Pernai varžėsi septyni klubai.

Moterų turnyre nuo atkrintamųjų varžybų prisijungs Kauno „Kaunas-VDU“, Alytaus „Prekyba-Parama“ ir Jonavos „Aušrinė-KKSC“. Nuo čempionato pradžios kausis naujai įkurta Gargždų „Amber Volley“ ekipa, Vilniaus „SM Tauras-VTC“ ir Vilniaus universitetas bei dvi Kauno komandos – LSU ir naujokė „Starto-Viktorijos“ ekipa.

„Džiugu, kad prie moterų pirmenybių prisijungė Kauno „Startas“. Ši Kauno ekipa sudaryta Lietuvos U17 rinktinės pagrindu. Tai buvo trenerės Jolitos Kontvainienės iniciatyva ir mes labai džiaugiamės tokia idėja. Jaunoms žaidėjoms tai bus labai naudinga ruošiantis Europos čempionato atrankai“, – sakė A. Gaidys.

LTF viceprezidentas sutiko, kad beveik visos komandos reguliariajame sezone bus panašaus pajėgumo, todėl intrigos tikrai turėtų būti nemažai.

Moterų pirmenybės vyks dviejų ratų sistema. Prieš atkrintamąsias varžybas pagal Baltijos lygos rezultatus pirmąsias tris pozicijas užims minėtos Kauno, Alytaus ir Jonavos ekipas.

„Visoms komandoms norėčiau palinkėti išsikelti tikslus ir žinoti, ką jos nori pasiekti. Viena yra visą laiką stovėti ir suktis tame pačiame rate. Daug geriau yra progresuoti ir siekti tikslo“, – teigė A. Gaidys.

Gaidys pasidžiaugė, kad Lietuvos čempionatai turi pagrindinį rėmėją: „Jau ketverius metus bendradarbiaujame su TOP SPORT ir ši įmonė toliau lieka su tinkliniu. Džiugu, kad ilgametė partnerystės buvo pratęsta, nes nedaug tokių rėmėjų yra, kurie norėtų padėti sportui“.

Savaitgalio rungtynių tvarkaraštis:

Šeštadienis, 14 val.: Šiaulių „Elga-Master Idea-SC Dubysa“ – Marijampolės „Sūduva“

Sekmadienis, 14 val.: Kauno „RIO-Startas“ – Vilniaus universitetas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: