Michaelo Sohno nuotr.

Pasiklausus draugų ar artimųjų ką žino apie vyrų sinchroninį plaukimą turbūt nedaugelis galėtų kažką papasakoti. Žmonėms, kurie nesidomi šia sporto šaka, tai tik įprasta sporto šaka apie kurią niekas nežino ir niekas nekalba. Tačiau vyrams, kurie mylį sinchroninį plaukimą ir žino, kad tai yra jų pašaukimas, kelias į sporto aukštumas tikrai nebuvo paprastas.

Vyrai dalyvaujantys sinchroniniame plaukime ankščiau nebuvo pripažįstami jokiose aukščiausio lygio varžybose.  Tai buvo laikoma it pokštas, kuriam nelemta išsipildyti. Tačiau atėjus šešioliktajam tarptautinio vandens sporto pasaulio čempionatui, kuris vyko 2015-tais metais Rusijoje, vyrai pagaliau gavo šansą išbandyti savo jėgas aukščiausiame lygmenyje. Kartu su itin aukšto lygio sportininkėmis dalyvavę vyrai galėjo parodyti visą savo išmonę ir visus savo sugebėjimus, kad įtikintų pasaulį, kad jie yra verti dalyvauti tokio lygio čempionate.  Kai buvo paskelbta nugalėtojų pora, kurioje vienas iš poros dalyvių buvo vyras, abejonių, kad vyrai gali dalyvauti aukščiausio lygio sinchroninio plaukimo varžybose kaip ir nebeliko.

Vyru sinchroninis plaukimas 3

Žmogus, kuris įsirašė į sinchroninio plaukimo istorinius metraščius kaip pirmasis pasaulio sinchroninio plaukimo čempionas vyras – Bill May. Senokai perkopęs trečiąją dešimtį Amerikietis susiporavęs su Christina Jones tapo pirmąją mišria sinchroninio plaukimo nugalėtojų pora. Sporto šaka reikalaujanti be galo daug jėgos, lankstumo, ištvermės, meniškumo ir puikių vandens įgūdžių buvo šio vyro aistra.

Nors žinojo, kad šios sporto šakos ateitis blanki, nes tarptautinės federacijos nepripažindavo vyrų, kaip realių kandidatų dalyvauti čempionatuose, tačiau tai jo nesustabdė užsiimti tuo, ką jis myli. Nuo 10-ties metų pradėjęs aktyviai domėtis šiuo sportu jis niekada nenuleido rankų. 14 kartų tapęs nacionaliniu Jungtinių Valstijų čempionu ir 2004-tais baigęs savo profesionalo karjerą, plaukikas sulaukė galimybės išpildyti savo svajonę pasirodyti tarptautiniame čempionate.

2014-taisiais metais Katare vykęs “FINA Kongresas“ priėmė plaukikams palankų sprendimą. Remiantis žiniomis, kad kitos sporto šakos susilaukė didesnio susidomėjimo, kai buvo įtrauktos ir mišrios grupės, buvo nuspręsta leisti pasaulio sinchroninio plaukimo čempionate dalyvauti ir vyrams.

Vyru sinchroninis plaukimas 2

Vyrų sinchroninis plaukimas pakilo visai į kitą lygį ir atsivėrė naujos galimybės. Nors vyrams vis dar yra draudžiama dalyvauti olimpinėse žaidynėse šioje rungtyje, tačiau vienas iš kriterijų, kurį reikia įvykdyti norint dalyvauti olimpiadoje buvo įvykdytas. Vyrai buvo įtraukti į pasaulio sinchroninio plaukimo čempionatą, o tai reiškia, kad ateityje jie jau gali būti įtraukti ir į olimpines žaidynes.

Taigi sinchroninis plaukimas vyrams nėra toks kokio plaukikai norėtų. Moterims galimybės vienokios, vyrams kitokios. Bet nusistovėję stereotipai pagaliau keičiasi ir ateitis plaukikams šviesėja. Sinchroninis plaukimas vyrams jau nebėra be ateities ir be galimybių dalyvauti aukščiausiu lygiu, visa tai pasikeitė. Galbūt ateityje juos pamatysime ir olimpinėse žaidynėse.

Taip pat skaitykite: Moterų sumo – kai laužomos tradicijos

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: