Serialas "Murderville" (Netflix)

Nebūtina tapti nėščia moterimi, kad kartais norėtųsi kontrastų, tarkim, ir silkės, ir šokolado. Taip greičiausiai ir su serialais. Kartais kraują stingdantiems detektyvams pritrūksta šiek tiek linksmos gaidos, o komedijoms reikia daugiau intrigos. Taigi mes parinkome serialų derinukų, kurie patenkins visus jūsų norus. Kol suksite galvą bandydami išspręsti detektyvą, veikėjai jus juokins iki žemės graibymo, o situacijų absurdiškumas neleis atsikvėpti nė akimirkai, kol pagaliau visai neliks jėgų krizenti.

10. Murderville (2022, Netflix)

Tai ne tik detektyvinis serialas, kuriame bandoma išnarplioti nusikaltimus, tačiau iš koto verčianti komedija, kurios cinkelis – aktorių įmprovizacija. Taip taip, perskaitėte teisingai. Kai kurie aktoriai turi patys susigaudyti, kas vyksta jiems vaidinant, nes jiems iš anksto neduodamas joks scenarijus.

Vilas Arnotas atlieka pagrindinį vyriausiojo detektyvo Terio Sietlo vaidmenį. Kiekvieną seriją jam padeda vis nauja įžymybė. Pirmajame epizode pasirodo pokalbių laidos vedėjas Konanas O’Brienas, antrajame – buvusi Nacionalinės futbolo lygos įžymybė Maršanas Linčas, trečiajame – aktorius Kumailas Nanijianis, ketvirtajame – „Schitt’s Creek“ žvaigždė Enė Murf, penktajame – Holivudo aktorė Šeron Stoun, o paskutiniame šeštajame – komikas Kenas Jeongas. Niekam negalima parodyti sutrikimo, kiekvienas turi iš paskutiniųjų stengtis susigaudyti, kas vyksta, nes galiausiai būtent jiems reikės įvardyti žmogžudį.

Ši idėja nėra visiška naujiena. 2015-2017 m. BBC rodė apdovanojimų laimėjusias serijas „Murder in Successville“, kurios beveik niekuo nesiskiria nuo naujausio televizijos šou, tik šįkart naująją versiją pristatė amerikiečiai. „Murder in Successville“ gavo galimybę pasijuokti iš britų pasaulio žvaigždžių ir jų kvailiausių bandymų išnarplioti žmogžudystes.

Nors patys britai nevertina amerikietiškųjų serijų taip, kaip vertina savąją produkciją, kadangi, pasak jų, yra žymiai linksmiau stebėti įvykius, kuriuose dalyvauja ne žymūs aktoriai, mokantys improvizuoti, o su aktoryste nieko bendro neturinčios garsenybės, „Murderville“ yra lengviau sekti, o pagrindinis personažas detektyvas Teris Sietlas savo eksentriškumu ir nenuspėjamu elgesiu sukelia dar daugiau chaoso siužete, kuriame ir taip niekas nežino, kas nutiks toliau.

9. The Afterparty (2022, Apple TV)

Dar viena detektyvinė komedija su netikėta pabaiga. Siužetas sukasi apie grupelę suaugėlių, kurie kartu lankė mokyklą ir po penkiolikos metų susirinko į klasės susitikimą, kad galėtų pasmalsauti, kas ką nuveikė po mokyklos baigimo. Pats nemėgstamiausias bendraklasis iš visų – Chavieras, anksčiau dar žinomas kaip Judžinas. Tapęs įžymia roko žvaigžde ir aktoriumi, Chavieras-Judžinas pasidarė dar nepakenčiamesnis. Niekas jo nemėgo. Ir taip jau susiklostė, kad vakarėlyje įvyko žmogžudystė. Nužudytasis… taip, tas pats Chavieras. O įtariamieji – visi dalyvavę vakarėlyje. Visi turėjo motyvų. Taigi nekaltas pasilinksminimas virsta į klampų detektyvą.

Nusikaltimo tirti atvyksta ne iš kelmo spirta detektyvė Daner (Tiffani Haddish). Jos tikslas – iškvosti visus vakarėlio dalyvius ir iš daugybės pateiktų perspektyvų sudėlioti visą vaizdą. Kiekvienai naujai perspektyvai yra skiriama po vieną epizodą. Kritikai serialą pavadino „tūkstantmečio kastaipadarė“, kadangi žmogžudys neišaiškinamas iki pat pabaigos, o tyrimo metu vyksta ne tik tyrimas, tačiau veikėjams dar ir suteikiamas antras šansas realiztuoti save, pabėgti iš nuobodžios ir slogios kasdienybės. Greičiausiai būtent tuo visus ir erzino numirėlis Chavieras – jis nepraleisdavo progos pabrėžti, koks įdomus jo paties gyvenimas ir kokie nuobodūs jo bendraklasiai.

Įdomu tai, kad kiekvienam personažui gaunant po epizodą, kad galėtų atsiskleisti, su kiekvienu epizodu keičiasi ir žanras – nuo romantinės situacinės komedijos iki veiksmo filmo su automobilių gaudynėmis. Juokingi elementai visuomet lieka, kadangi ir patys seriale vaidinantys aktoriai garsėja savo komiškais vaidmenimis.

Nors užtrunka, kol serialo veiksmas įsivažiuoja, vis dėlto meistriškai sukonstruoti siužetai, inovatyvus perspektyvų žaidimas bei komiškas braižas neleis jums nuobodžiauti.

8. Bored tho dead (2009-2011, HBO)

Tai detektyvinė komedija apie vieną romantišką rašytoją Džonataną Eimsą (Jason Schwartzman), kuris prisiskaitęs detektyvinių romanų pajunta, kad ir pats galėtų tapti detektyvu, nors ir neturi licencijos. Visų nuostabai, jam pavyksta gauti užsakymų, kurie netrukus virsta į juokingas, kurioziškas istorijas.

Eimsas gyvena Niujorke, Brukline, ir grumiasi su savimi bandydamas parašyti antrą knygą (pirmoji sulaukė sėkmės), tačiau jam vis nepavyksta, taigi jis pasiduoda ir įjunksta į baltą vyną bei marihuaną, tuo tarpu vengdamas emocinių įsipareigojimų. Galiausiai Eimsas nespėja susivokti kaip jį palieka jo mergina Siuzana (Olivia Thirlby). Priesaikoms pasikeisti jau per vėlu. Užklupus šiai nelaimei, Džonatanas nusprendžia imtis naujos veiklos – užsiimti nelegalaus detektyvo praktika.

Iš pradžių jam tenka tirti nedideles bylas kaip studento dingimas ir vyro neištikimybė. Abu darbus užsako jaunos moterys, kurios dera prie protagonisto, kadangi kaip ir jis yra ištroškusios meilės, vienišos ir besiskundžiančios dėl savo gyvenimo. Kitose serijose prie scenarijaus rašymo prisidėjo Džimas Jarmušas, taigi siužetas įgauna daugiau komiškumo.

Seriale skaniai pasijuokti galima žiūrint ne vien į Džonataną. Taip pat yra Džordžas (Ted Danson), Džonatano mergišius žurnalo redaktorius, mėgstantis užtraukti marihuanos, ir Rėjus (Zach Galifianakis), jo geriausias draugas, piešiantis karikatūras. Įdomi siužeto linija yra Rėjaus santykiai su jo mergina Lėja, dėl kurios jis pasiryžta netgi klizmai ir terapijai (skirtingomis aplinkybėmis), kad tik galėtų su ja miegoti.

Apibendrinant, aktorių komanda puikiai atlieka savo darbą, o pagrindinio veikėjo nesėkmės bei jo ne visai legali veikla yra puiki terpė juokingiems pokštams bei neįtikėtinoms situacijoms.

7. Only murders in the building (Hulu, 2022-)

Tai Hulu platformoje šiais metais pasirodžiusi kriminalinė komedija, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka tokie žymūs aktoriai kaip Styvas Martinas, Martinas Šortas ir Selena Gomez. Trumpai tariant, trys kaimynai susidomi jų name nutikusia mirtimi, kurią policija paskelbė esant savižudybe, tačiau Čiarlis Heidanas-Savadžas, Oliveris Patmanas ir Meibėlė Mora nenori tuo patikėti ir įtaria, kad vis dėlto tai žmogžudystė. Trijulė pasileidžia patys tirti nusikaltimo, o jiems tiriant padėtį nutinka daugybė komiškų situacijų, gausiai liejasi juokingi dialogai ir gerai vaidinama, kadangi žiba tokie aktoriai kaip Styvas Martinas, vaidinęs komedijose „Rožinė pantera“, „Nuotakos tėvas“, „Roksana“, „Urmu pigiau“, ir Martinas Šortas, kartu su Styvu Martinu vaidinęs filmuose „Nuotakos tėvas“, „Trys draugai“, atskirai – „Marsas atakuoja“ bei daugybėje animacinių filmukų, jau ilgus dešimtmečius stebina pasaulį savo komiškais pasirodymais TV ekranuose.

Šiame seriale jų personažai darosi dar įdomesni, kai sužinome, kad Čarlis (Styvas Martinas) anksčiau buvo populiarios detektyvinės TV dramos pagrindinis aktorius, o dabar leido dienas beveik išėjęs į pensiją, taigi detektyvinė drama, kurioje jis vaidindavo, tęsiasi jo gyvenime. Oliveris Patmanas (Martinas Šortas) taip pat susijęs su vaidyba, kadangi yra Brodvėjaus režisierius. Taigi šis duetas savo aktoriniais sugebėjimais įpučia pasakojimui gyvybės.

6. Search Party (HBO, 2016-)

Tai juodojo humoro situacinė komedija apie keturis į trečią dešimtį įkopusius Niujorke gyvenančius jaunuolius – Dorę Syf, sutrikusią dėl savo krypties darbe ir santykiuose, jos pasyvų vaikiną Driu Gardnerį, pamaivą Eliotą Grosą ir vėjavaikišką aktorę Portiją Davenport, – kurie patraukia ieškoti pažįstamos studijų laikų draugės, kai ji paslaptingai pradingsta. Galiausiai jiems pavyksta ją surasti, tačiau tuomet juos pačius pradeda įtarti padarius žiaurų nusikaltimą ir grupelei kyla abejonių, ar jiems pavyks nuslėpti savo tamsią paslaptį. Tuo tarpu ir jų santykių dinamikai iškyla nemenkų iššūkių. Ketvirtame ir penktame sezone įvykiai pasisuka kita linkme – atsiranda pamišęs Dorės gerbėjas, kuris ją persekioja, o paskutiniame sezone Dorė tampa kulto lydere. Iš viso yra penki šios situacinės komedijos sezonai.

Serialas pasižymi keistu humoru, narcizistiškais, į save susitelkusiais personažais ir hipsteriška estetika, maža to, turi įtempto trilerio elementų ir vaizduoja Y kartos žmonių charakterius. Kas prasidėjo nuo juokingos hipsteriškos grupelės draugų – išlepusių savimi susidomėjusių jaunuolių, bijančių konfrontacijos, ieškančių savo tapatybės, vaidinančių aukas – santykių dinamikos, baigėsi tamsiais ir sudėtingais įvykiais. Ir nieko negali su savimi padaryti, tik nejučia pamėgti tuos nuobodžiaujančius lepūnėlius.

5. Barry (HBO, 2018– )

Šaltakraujis serijinis žudikas, vedamas savo vienintelio gyvenimo mentoriaus ir darbo vadovo, persikrausto į saulėtąją Holivudiškąją svajonę arba Los Andželą, kur toliau sprendžia ar verta puoselėti samdomo žudiko karjerą. Susipažinkite, tai – Baris, ant vidurinio amžiaus krizės slenksčio laviruojanti, komiška asmenybė, švelniai tariant, klajojanti neaiškiais gyvenimo vingiais. Šis TV šou stebina žiūrovus gebėjimu prajuokinti net ir kruviniausiame epizode. Puiki, neįpareigojanti kriminalinė komedija su rimtais draminiais elementais, turbūt geriausiai apibūdina Bario koncepciją.

Vos po pusvalandį trunkančių serijų autorius Alec Berg nėra naujokas plačiojoje kino industrijoje. Tiesa, prie šios serijos kūrimo dar daugiau prisidėjo pati tragikomedijos pagrindinė žvaigždė – Bill Hader. Jo teigimu, ankstesnė aktoriaus patirtis amerikiečių mėgstamame vakariniame televizijos šou „Saturday Night Live“ įkvėpė sukurti istoriją apie tam tikrais aspektais jam artimą veikėją Barį. Kad ir kaip būdavo juokinga žiūrovams už televizijos ekranų, pats Hader nesijautė laimingas juos linksmindamas: „Bet kuriuo metu, kuomet matydavote mane per „Saturday Night Live“, aš iš esmės išgyvendavau panikos priepolį“, – „Bario“ serialo pristatymo interviu metu atviravo šis.

Serialo bendraautorius Berg paantrino šiai Hader idėjai, emociją žiūrovams perteikdamas komplikuotame Bario personaže. Bario Berkman‘o arba vėliau dėl „geresnio“ holivudinio vardo skambesio pasivadinusio Bario Block‘o gyvenimas toli gražu nėra lengvas. Jo taikli ranka dar nė karto nesusimovė atliekant negailesntingą samdomo žudiko darbą, kurio dėka pastarasis uždirba krūvas šlamančių. Visgi, toks visas moralines normas peržengiantis pragyvenimo būdas pagrindinį veikėją varo į neviltį. Šis naktimis nebegali miegoti, mat mąsto apie savo gyvenimo tikslą, kuris jam kol kas tėra tik blanki ateities vizija. Todėl galima teigti, kad Baris kaip ir Hader yra savo paties talento belaisvis, įsisukęs į ne savą užburtą ratą.

Baris, patekęs į būsimų Holivudo aktorių burbulą, suranda naująją aistrą. Tik paprastų draugų apsuptis ir visiškai žudikui neįprastas pašaukimas atveria plačiai akis į kitokias gyvenimo perspektyvas, neperžengiančias moralinių normų. Baris pirmą kartą stoja į kovą su savo sąžine, kuri už jo „juodus“ praeities darbus išprovokuoja mažytį krislelį kaltės jausmo. Prie tokio staigaus asmenybės virsmo prisideda ir potencialus žudiko romantinis interesas Sally Reed (Sarah Goldberg). Tai tame pačiame aktorių būrelyje sutikta mergina, kuri, iš pirmos pažiūros, nenustebina stereotipine šviesiaplaukės gražuolės išvaizda. Vis dėlto, kai kurie Sally sprendimai vėlesnėse serijose pasuka nenuspėjama kryptimi ir tokiu būdu dar labiau atitolina žiūrovus nuo nuvalkiotų Holivudo klišių.

4. The Flight Attendant (HBO Max, 2020- )

Vos šių metų balandį pasirodė naujos „The Flight Attendant“ antrojo sezono serijos, kurios tęsia Keisės Bouden (Keilė Kuko) kriminalinius nuotykius ir asmenines odisėjas. Serialas paremtas Kriso Bohjaliano to paties pavadinimo knyga, kurioje visas siužetas sukasi apie skrydžių palydovę, bandančią atgauti gerą vardą, kai po vienos nakties nuotykio viešbutyje lovoje atsibunda šalia vyro lavono. Maža to, ji ne tik patenka į nelaimingų aplinkybių sūkurį, tačiau dar ir kenčia nuo alkoholizmo, todėl sunkiai prisimena, kas nutiko įvykio išvakarėse.

Keisė gyvena Niujorke, tačiau dirba pirmos klasės skrydžių palydove „Imperial Atlantic“ oro linijoms ir visą laiką keliauja aplink pasaulį. Nors jos darbas reikalauja turėti reprezentatyvią išvaizdą, moteris mėgsta vakarėlius ir skandinti savo problemas alkoholyje – ji vis dar negali atsigauti po vaikystės traumų. Jos gyvenimas netvarkingas ir chaotiškas, o galiausiai tai priveda prie tikrų pavojų. Viename skrydyje į Bankoką moteris susipažįsta su amerikiečių verslininku Aleksu Sokolovu (Maiklu Huismanu). Jie nusprendžia praleisti kartu vakarą, patyrinėti miestą ir vienas kitą. Kitą rytą Keisė atsibunda prie jo negyvo kūno, nenutuokdama, kas nutiko. Supanikavusi puola tvarkyti žmogžudystės netvarkos ir slėpti įkalčius, tačiau grįžus į Niujorką visus skrydžio palydovus vis tiek apklausė FTB. Keisė, norėdama susigrąžinti atmintį ir išteisinti save, suskumba pati tirti bylos ir aiškintis, kas iš tikrųjų nutiko.

Antro sezono veiksmas prasideda praėjus metams nuo šių įvykių. Keisė dabar dirba puse etato Centrinėje žvalgybos tarnyboje, visus tuos metus buvo blaiva, vaikščiojo į Anoniminių alkoholikų susitikimus ir persikėlė gyventi į Los Andželą; susirado naują vaikiną Marko. Tačiau vienos užduoties Berlyne metu kažkokia moteris, apsimetusi Keise, nužudo jos tyrimo subjektą. Keisė, persekiojama praeities vaiduoklių, bando išsiaiškinti, kas nori imituoti jos asmenybę.

„The Flight Attendant“ yra vienos iš pirmųjų HBO Max originalių serijų, kurios laimėjo devynis „Primetime Emmy“ apdovanojimus, įskaitant ir geriausio pagrindinio vaidmens, kurį gavo Keilė Kuko, ir geriausio antraeilio vaidmens, kurį gavo Rouzė Perez.

3. Utmark (HBO, 2021- )

Tai aštuonių dalių HBO serialas, neabejotinai einantis Skandinavijos kino priešakyje, kupinas talentingų aktorių ir kūrybinės grupės narių, tokių, kaip islandų režisierius Dagur Kari ir danų scenarijaus autorius Kim Fupz Aakeson. Tai vesternas, kurio veiksmas vyksta Norvegijos pakraščiuose, Sami teritorijoje, – ten kvapą gniaužia nepakartojami vaizdai. Epizodai atsiveria nederlingų lygumų kraštovaizdžiais. Utmarkas, pasak pačių norvegų yra miestelis palei sieną – ant pasaulio krašto. Iš jo gyventojų dažnai yra šaipomasi, tačiau savo prieštaringumu jie yra labai žmogiški. Scenarijaus autorius sukūrė tokius kontrastingus personažus, kaip šerifą, kuriam dažnai paleidžia vidurius, apsėstą parduotuvės savininką, sielvartaujantį sutenerį ir t. t.

Įvykių centre – kova dėl gyvulių ir jauna mergina, kurios tėvai skiriasi ir kuri bergždžiai bando suaugusiuosius priversti elgtis kaip suaugusius. Veikėjai ima prarasti savo gyvenimų kontrolę, o realybė virsta į tikrą entropiją. Persipina komedijos ir dramos elementai, tačiau serialo centre visada yra žmogaus emocijos ir jo tragedija. Jei yra kokių nors dėsningumų šiame seriale, tai kad veiksmą užkuria moterys ir paaugliai, kurie suteikia vilties ateičiai.

Nors šį televizijos šou paveikė serialai „Fargo“ ir „Twin Peaks“, jis savyje talpina gan unikalią visatą, savitą ir dinamišką, kuriai galime duoti vesterno pavadinimą. Serialo nuotaika niūri, tačiau veikėjai dažnai pasirodo komiški, taigi išlenda daug kontrastų, kurie tik prideda daugiau dimensijų siužetui.

2. Brassic (HULU, 2019- )

Tai Shameless ir Ocean’s Eleven  primenantis pasakojimas apie dirbančiosios klasės vaikinų grupę, gyvenančią pramanytame Hovlėjaus kaimelyje Lankšyre. Pirmojoje serijoje susipažįstame su Viniu, turinčiu bipolinį sutrikimą, geriausiu jo draugu jautruoliu Dilanu, daug kebabų suvalgyti galinčiu Kardžiu, airiu keliautoju boksininku Ešu bei laisvų pažiūrų Tomo. Vyrai užsiima visokiais smulkiais nusikaltimais kaip automobilių nuvarymas, ponių grobimas, striptizo klubo apiplėšimas, marichuanos fermos reidai, jiems nutinka visokie absurdiški nuotykiai. Taip pat seriale pasirodo ir vienas moters personažas – Dilano mergina Erin, kuri intensyviai mokosi koledže ir siekia susikurti geresnį gyvenimą nei esamas. Tarp Erinos, Dilano ir Vinio vyksta tikras meilės trikampis, suteikiantis serijoms šiek tiek dramos elementų.

Visai kaip seriale Shameless, Brassic prasideda nuo tikro chaoso, tačiau netrukus istorija įgauna gylį, išryškėja charakteriai, jų santykiai, pasakojimo pasaulis. Pasitaiko sunkių akimirkų, pavyzdžiui, kaip ta, kai veikėjai supranta, kodėl juos vadina užmirštąja karta – jie užaugo miestelyje, kuriame nėra jokių perspektyvų, jokių galimybių ar vilties. Tačiau ir tokiomis sąlygomis jie susikūrė savitą gyvenimo būdą. Apskritai šiems personažams likimas nebuvo švelnus – jiems teko išgyventi sunkią vaikystę nefunkcionaliose šeimose. Ir negalėdami atsiremti į artimiausius žmones, jie susikūrė naują šeimą, kurią sudaro draugai.

Brassic yra neįtikėtinai juokinga, žmogiškai šilta dramedija apie kurioziškus draugų nuotykius ir išbandymus, kurie tik dar labiau juos suartina.

1. „Escape at Dannemora“ (Showtime, 2018)

2015 metais, du kaliniai pabėgo iš itin saugomo Niujorko valstijos kalėjimo. Ričardas Metas ir Deividas Svetas, abu žudikai, atliekantys bausmę iki gyvos galvos, sumąstė genialų planą, kaip prapjovus vamzdžius ir sienas pabėgti iš kalėjimo. Šis kalinių „žygdarbis“ buvo toks įžūlus, jog istorijos pritaikymas didiesiems ekranams buvo neišvengiamas, o šiame seriale istorija vaizduojama gan elegantišku ir vingiuotu būdu. Serialą sudaro septynios serijos, jis juda lėtu tempu (pirmose dvejose serijose jie dar tik mąsto apie planą), o tai puikiai perteikia kalėjime tvyrančias nuotaikas: nuobodumą, rutiną, pasikartojimą. Būtina paminėti ir tai, kad tokio mąsto serialui kaip šis būtina puiki aktorių komanda, o šiame seriale tokių tikrai apstu. Kalinius žudikus vaidinantys Benicio del Toras ir Polas Danas puikiai atlieka savo vaidmenis, tačiau panašius vaidmenis jiems teko atlikti ne viename filme. Tuo tarpu Patricija Arket, įkūnijanti vieną pagrindinių serialo veikėjų Džoisę „Tili“ Mišel, dėl vaidmens turėjo priaugti ne vieną kilogramą, pasikeisti akių spalvą ir patirti kitokių vizualinių pokyčių. Tačiau šios pastangos atsipirko, aktorės pasirodymas buvo puikus ir sulaukė begalės liaupsių.

Seriale pasakojama apie anksčiau minėtus kalinius Ričardą Metą ir Deividą Svetą, kurie, su vienos iš kalėjimo darbuotojų, vedusios moters, pagalba sugebėjo pasprukti iš Klintono įkalinimo įstaigos (kartais dar vadinamos Danemora). Abu kaliniai buvo įsitraukę į seksualinius santykius su šia darbuotoja, todėl galima sakyti, kad seriale pasakojama ir istorija apie meilę, o gal greičiau apie itin keistą meilės trikampį. Šis pabėgimas sukėlė didelio mąsto dviejų kalinių medžioklę.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: