© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Du JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) astronautai antradienį sėkmingai baigė remonto darbus Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), kai jiems teko surengti neįprastą išėjimą į atvirą kosmosą per Kūčias, kad sutaisytų aušinimo sistemos įrangą.

53 metų astronautas Rickas Mastracchio (Rikas Mastrakijas) ir 44 metų Mike’as Hopkinsas (Maikas Hopkinsas) darbavosi 7,5 valandos orbitinės laboratorijos išorėje, keisdami amoniako siurblį, kurio viena vidinė valdymo sklendė sugedo gruodžio 11-ąją.

“Dabar turime gyvą ir veikiantį siurblį”, – NASA televizijos komentatorius Robas Naviasas sakė per tiesioginę vaizdo transliaciją, kai buvo pirmąkart išbandytas naujai sumontuotas griozdiškas šaldytuvo dydžio įrenginys.

Vėliau antradienį NASA paskelbė, kad atlikus papildomus patikrinimus siurblys “buvo pripažintas visiškai veikiančiu”.

Tačiau “prireiks laiko visiškai reintegruoti” TKS aušinimo sistemą, NASA perspėjo savo tinklalapyje paskelbtame pranešime. Tikimasi, kad tie darbai bus baigti kitą dieną.

Nors pastaruoju metu buvo kilęs nerimas dėl skafandrų nesandarumo, nei vienam iš astronautų nekilo jokių problemų per vėliausią misiją stoties išorėje.

NASA nurodė, kad paskutinį kartą astronautams išeiti į atvirą kosmosą per Kūčias teko prieš 14 metų, kai erdvėlaivio “Discovery” astronautai Steve’as Smithas (Stivas Smitas) ir Johnas Grunsfeldas (Džonas Grunsfeldas) įdiegė atnaujinimus ir sumontavo naują izoliacinę dangą kosminiame teleskope “Hubble”.

Trečiadienį TKS šešių narių įgulai nebus skirta jokių darbų, kad astronautai galėtų ramiai atšvęsti Kalėdas, nurodė NASA.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: