Bažnyčios archyvo nuotr.

Robotas ,,pamokslininkas“ gali skleisti šviesą iš savo rankų ir automatiškai palaiminti tikinčiuosius. Nors robotui ir trūksta žmogiškos išvaizdos, tačiau jis atrodo itin įdomiai ir drąsiai.

“BlessU-2” pavadintas robotas, šiuo metu yra Vokietijoje. Wittenbergo miestelyje, kuris glaudžiai susijęs su protestantu Martynu Liuteriu, buvo nuspręsta taip paminėti protestantų reformacijos 500-tąsias metines.

Robotas, linkėdamas lankytojams būti šiltai sutiktiems, paklausia ar jie nori būti pašventinti moterišku ar vyrišku balsu. Vėliau jis paklausia tikinčiųjų kokio palaiminimo jie norėtų ir priklausomai nuo atsakymo, robotas keldamas rankas į dangų skleidžia mechaninį garsą ir pradeda šypsotis.

Iškėlus rankas į viršų, roboto delnai pradeda blyksėti. Tuomet pasigirsta Biblines eilutes atkartojantis balsas, kuris pasirinktu balsu skelbia: ,,Dievas palaimina ir saugo jus“. Pasibaigus palaiminimui, žmogus turi galimybę atsispausdinti posakį.

Robot priest

Bažnyčios archyvo nuotr.

Bažnyčios atstovo Sebastiano von Gehreno teigimu, tai eksperimentas, kuris turėtų sukelti dideles diskusijas. Atsirado įvairių reakcijų dėl tokio sprendimo. Viena pusė mano, kad tai išties puikus dalykas, o kita pusė teigia, kad jiems per daug sunku suprasti, kaip galima susilaukti malonės iš roboto. Bažnyčios atstovas pastebėjo, kad dabar lankosi daugiau žmonių, ateina ir tie, kurie nelabai domėjosi bažnyčia, tačiau dabar juos pritraukia robotas.

Sebastianas von Gehrenas netiki, kad ateityje galėsime sutikti robotus kiekvienoje bažnyčioje. Mašinos neturėtų pakeisti klebono palaiminimų ir tam pasipriešintų daugybė tikinčiųjų.

Taip pat skaitykite: Jaunieji Vatikano kunigai – kalendoriaus fotosesija sudrebinusi internetą [FOTO]

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: