Kelly Marie Tran / Disney/Lucasfilm nuotr.

Aktorė Kelly Marie Tran, atlikusi Rose Tico vaidmenį filme „Žvaigždžių karai: paskutiniai džedajai“, po keletą mėnesių trukusių seksistinių ir rasistinių komentarų internetinėje erdvėje, ryžosi ištrinti visus savo socialinio tinklo Instagram pranešimus. Nors socialinės platformos puslapis tebeegzistuoja, jame nebeliko nei vienos nuotraukos.

Pati aktorė vis dar viešai nekomentavo šio savo sprendimo, tačiau įvairūs fanų puslapiai jau spėja, kad dėl to kaltas būtent užgauliojimas viešojoje erdvėje.

Populiarus, bet neoficialus „Žvaigždžių karų“ fanų puslapis „Star War Facts“ teigia, kad Kelly Marie Tran išsižadėjo savo Instagram pranešimų dėl mėnesius trukusių užgauliojimų. Po interneto garsenybės Paul Ramsay pasišaipymo iš aktorės savo Twitter paskyroje, jo pavyzdžiu pradėjo sekti daugybė socialinių tinklų naudotojų.

Aktorė susilaukė daugybės tiek rasistinių, tiek ir seksistinių komentarų dėl savo vaidmens filme, nors pati dažnai išreikšdavo džiaugsmą, kad galėjo tapti „Žvaigždžių karų“ frančizės dalimi.

Štai, pavyzdžiui, kažkas Rose Tico personažės „Wookieepedia“ puslapyje esančią informaciją – jos vardą ir gimtinę – pakeitė į atitinkamai „Ching Chong Wing Tong“ ir „Ching Chong China“. 

Vis dėlto, dauguma fanų, nelyginant jėga lydinti džedajų, palaiko Kelly Marie Tran.

Malaizijoje įsikūrusio „Žvaigždžių karų“ fanų klubo prezidentas Sanjiv Indran sako, jog visai nenuostabu, kodėl Kelly nutarė taip pasielgti. Tiesiog pakanka paskaityti kai kuriuos komentarus. Taip pat, tikrus frančizės fanus liūdina tai, jog aktorės gyvenimo sprendimams tokią didelę įtaką, kaip sako klubo prezidentas, gali turėti tokia pseudo-gerbėjai.

Zvaigzdziu karai

Tiesa, Kelly Marie Tran tapo nebe pirmąją „Žvaigždžių karų“ aktore, kuriai teko nukentėti dėl priekabaus elgesio internete.

Daisey Ridley, naujojoje trilogijoje vaidinant Rey, 2016-aisiais buvo priversta ištrinti savo Instagram paskyrą dėl fanų pašaipų, nepelnytos kritikos ir, netgi, dėl savo neigiamo požiūrio į ginklų įstatymus Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Mūrų už aktores stoja ir, kaip sako jis pats, ilgiausiai veikiančio „Žvaigdžių karų“ gerbėjų klubo prezidentas Chris Brennan.

Gerbėjai gali būti labai priekabūs ir dažnai įsitikinę, kad „Žvaigždžių karų“ visata jiems yra kažką skolinga. Bet jie privalo atsiminti ir suprasti, jog tai yra aktoriai, tiesiog atliekantys savo darbą. Už viso grimo ir kostiumų slypi lygiai tokie patys žmonės su savo jausmais ir išgyvenimais, kurie nusipelno pagarbos.“

Taip pat skaitykite: 30 šauniausių „Žvaigždžių karų“ faktų visoje galaktikoje

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: