Filmo ,,Egzorcistas: Tikintysis" kadras

Režisieriaus Viljamo Friedkino filmo „Egzorcistas“ sulaukė itin daug tiek palankių, tiek kontroversiškų atsiliepimų. Didžioji dalis kino kritikų šiuo metu sutaria, kad tai yra siaubo filmų etalonas. Šiemet pasaulį išvydo intriguojantis istorijos tęsinys. Tik keletas Holivudo filmų kino istorijoje sukėlė tokias diskusijas, kaip „Egzorcistas“.

Išsiskyrusi su savo vyru, Holivudo aktorė Kris Makneil ir jos paauglė dukra persikelia į Vašingtoną, kur Kris filmuojasi filme. Jos išsinuomoja namą Džordžtaune, kuriame apsistoja, kol bus baigtas filmas, po kurio Kris planuoja nusivežti Regan į Europą, kol naujas jų namas Los Andžele bus baigtas remontuoti. Kris dažnai naktimis girdi keistus garsus iš palėpės, bet nusprendžia, kad tai tik įsiveisę graužikai. Tuo pačiu metu Regan, kuri iš esmės yra itin ramus vaikas, pradeda elgtis neįprastai, dažnai būna neįprastai aktyvi, keikiasi, meluoja ir nesugeba sutelkti dėmesio. Gydytojas pagal simptomus nusprendžia, jog taip mergaitė išgyvena tėvų išsiskyrimą ir persikraustymą į naują vietą. Nors gydytojai įvairiais moksliniais faktais bando pagrįsti keistą mergaitės elgesį, jos mama Kris pradeda tikėti, kad čia vyksta kur kas rimtesni dalykai, ypač tada, kai Regan pradeda smurtauti ir daryti žmogaus galiai neįmanomus dalykus.

Kris suvokia, jog vyksta antgamtiški dalykai ir kad pati Regan negalėjo sukelti sau tokios būsenos. Nors Kris ir nėra religinga moteris, vis dėlto nusprendžia, jog reikia kažko imtis ir išvaryti iš dukros piktąsias dvasias. Su ja susisiekia Tėvas Damijanas Karas, kuriam Kris jaučia simpatiją. Pats Tėvas kovoja su tikėjimo krize, kuri užklupo jį po motinos mirties. Tėvui Damijanui į pagalbą bažnyčia atsiunčia Tėvą Lankesterį Meriną, kuris šiek tiek geriau suvokia, kas apsėdo Regan ir kodėl pasirinko būtent ją. Klausimas tik ar Tėvų Merino ir Karo tikėjimas pakankamai stiprus, kad išvarytų demoną ir ar toli jie pasiryžę eiti, kad pasiektų savo tikslą.

Filmo ,,Egzorcistas: Tikintysis” kadras

1973 metais kino teatruose išleistas filmas kėlė siaubą ir piktino žiūrovus su groteskiška istorija apie demonišką apsėdimą ir, nepaisant to, kad vos išvengė „X“ reitingavimo, jis pateko į istoriją kaip pirmasis siaubo filmas, užsitarnavęs Oskaro nominaciją už Geriausią filmą. Jis vis dar laikomas vienu baisiausių kada nors sukurtų filmų ir sulaukė ne vieno tęsinio.

Šiomis dienomis viena geriausių siaubo žanro filmų serija vėl pasirodo kino ekranuose su dar vienu, jau šeštuoju sagos filmu – ,,Egzorcistas – Tikintysis”. Naujasis Davido Gordono Greeno filmas ,,Forum Cinemas” kino teatruose rodomas nuo š.m. spalio 16 d.

Šeštasis ,,Egzorcisto” frančizės filmas pasakoja istoriją apie dvi mergaites, kurios bandydamos susisiekti su tamsiomis antgamtinėmis jėgomis yra jų pasiglemžiamos ir apsėstos. Filmo eigoje mergaičių tėvai imasi įvairiausių galimų priemonių, kad išlaisvintų savo dukras iš velnio spąstų.

Režisierius Davidas Gordonas Greenas teigia, kad kiti filmai “patenka į priimtiną jo naujojo filmo mitologiją” (nors jų įvykiai filme neminimi). Jei filmas bus sėkmingas, planuojama, kad ,,Tikintysis” pradės trilogijos tęsinį-atnaujinimą, panašiai kaip 2018-2022 m. išleisti ,,Helovino” filmai. Filme pagrindinius vaidmenis atlikusios Olivia O’Neill (vaidina Kateriną) ir Lidya Jewett (vaidina Andželą) puikiai atlieka apsėstų mergaičių vaidmenis, savo šiurpiais personažais neleidžiančios nuo ekrano atitraukti akių.

Filmo ,,Egzorcistas: Tikintysis” kadras

Kadangi ši juosta yra originaliojo ,,Egzorcisto” tęsinys, jame galime pamatyti ir pirmajame filme vaidinusias veikėjas moterį Reganą Makneil (vaidina Linda Blair) ir jos mamą Kris Makneil (vaidina Ellen Burstyn). Nors Reganos veikėjos vardą didžiąją filmo dalį tik girdime, ir akimirkai filmo gale pamatome, tačiau jos mama Kris atlieka ganėtinai svarbų vaidmenį padedant ištraukti filmo pagrindines veikėjas iš tamsos nasrų. Filmo kulminacija, tai yra egzorcizmo atlikimas mergaitėms, aplink jas besimeldžiantiems jų tėvams bei kitiems padedantiems veikėjams sukelia didžiulę baimę ir įtampą, kai jų dukras apsėdusios dvasios jiems duoda ultimatumą – pasirinkti vieną mergaitę, kuri išgyvens ir sugrįš į savo kūną, o kita mirs nebesugrįš visam laikui.

Šiame filme labiausiai dėmesį patraukia kokybiška scenografija, gąsdinantys vaizdo ir garso efektai, taipogi itin realistiškai atrodantis specialiųjų efektų grimas, kuris neatpažįstamai pakeitė iš šono visiškai paprastai ir normaliai atrodančias mergaites ir pavertė demoniškai atrodančiomis būtybėmis.

Pirmojo serijos filmo “Egzorcistas” premjera sukėlė didžiulę dvasininkų ir kritikų diskusiją, nes katalikai visiškai nesutarė, ar filmas buvo bjaurus, piktžodžiaujantis ir kokį įspūdį palieka bažnyčios vaidmuo. Nepaisant religinės reikšmės bei įvairių požiūrių bei nuomonių, filmas tapo kultūriniu objektu, ypač dėl to, kad išparduoti seansai ir pranešimai apie alpstančius ir apsėdimą primenančius asmenis kino teatro salėje padėjo padidinti filmo pelną. Taigi galima teigti, kad bet kuriuo atveju filmo paliktas efektas visuomenei paliko savitą įspūdį.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: