Organizatorių archyvo nuotr.

Režisierius Donatas Ulvydas žiūrovams pagaliau pristato ilgai lauktą savo naujausio filmo “Emilija iš Laisvės alėjos” pagrindinį plakatą, kurio fotografavimas tapo absoliučiai unikaliu reiškiniu. Plakato fotosesija, kurios metu buvo atkurta 1972-ųjų masinės demonstracijos už Lietuvos laisvę scena, vyko Pasaulio Lietuvių Jaunimo Susitikime praėjusių metų liepos mėnesį.

“Plakate pavyko užfiksuoti per 200 lietuvių iš viso pasaulio. Norėjome, kad atkurtoje, istoriškai svarbioje lietuviams scenoje nusifotografuotų žmonės, kuriems kovos už Lietuvos laisvę tema būtų itin artima. Galbūt primintų jų pačių dramatiškas šeimos istorijas, tėvų ir senelių pasakojimus apie sunkų kelią į laisvę,” – pasakoja filmo režisierius D. Ulvydas. Anot kino komandos, plakato fotosesijoje sudalyvavę lietuviai iš Urugvajaus, Vokietijos, Baltarusijos, Armėnijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lietuvos ir kitų šalių noriai sutiko dalyvauti visą dieną trukusiame fotografavimo procese, kuris nebuvo lengvas.

“Esu turėjęs nemažai fotosesijų Lietuvoje ir svetur, dirbęs su daugybe modelių, tačiau žmonės, kurie susirinko į Donato filmo plakato fotosesiją – buvo ypatingi. Mus visus suvienijo idėja – pakartoti tik senose archyvinėse nuotraukose matytą demonstracijos sceną. Ir man atrodo mums puikiai pavyko tai įgyvendinti,” – pasakoja fotografas Narimantas Šerkšnys.

Specialiai šiai fotosesijai iš Londono buvo atvykusi ir pagrindinė fimo aktorė Ieva Andrejevaitė, kuriai su partneriu aktoriumi Dariumi Gumausku, minios apsuptyje, teko laikyti Lietuvos trispalvę, kaip svarbiausią kovos už laisvę simbolį.

“Džiaugiamės, kad visi savanoriai, dalyvavę fotosesijoje, pagaliau galės atrasti save plakate. Ir dar kartą norime pasakyti jiems ačiū. Už tai, kad patikėję filmo tema ir idėja sutiko tapti filmo istorijos dalimi,”- sako filmo prodiuserė Živilė Gallego.

Filmas “Emilija iš Laisvės alėjos”, pasakojantis apie lietuvių kovas už laisvę, kultūrinį pasipriešinimą okupacijai ir dramatiškus žmonių likimus sovietiniame režime, žiūrovams kino teatruose bus pristatytas jau vasario 16 dieną.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: