Organizatorių archyvo nuotr.

Vilniaus Arkikatedros aikštėje vyko socialinė akcija gyvūnų gerovės tema – į organizacijos „Tušti narvai” ir bendruomenės „Technarium” sumontuotą didelį narvą  „patirti sąlygų, kokiomis gyvena dedeklės” buvo kviečiami visi norintieji. Interaktyvų performansą lankytojams vedė Šarūnas Zenkevičius – narve susigrūdusius keliolika žmonių aktorius sveikino žodžiais „Sveikos atvykusios į nr. 3 kiaušinių paukštyną. Dabar visi esate vištos”.

Akcijos autoriai teigia siekę tokiu būdu atkreipti visuomenės dėmesį į vieną didžiausių gyvūnų gerovės problemų Lietuvoje: pasak aktyvistų, apie didžioji dauguma šalyje auginamų vištų dedeklių vis dar laikomos narvuose, nors dauguma kitų Europos šalių jau atsisako šios „atgyvenusios ir neetiškos” praktikos. „Susidariusi keista situacija: remiantis apklausų duomenimis, daugiau nei du trečdaliai lietuvių mano, kad sąlygos narvuose nėra pakankamai geros vištoms laikyti, o vis dėlto, apie 95 % Lietuvoje parduodamų kiaušinių atkeliauja būtent iš narvų. Norėjome priminti žmonėms, kodėl ir kaip pasirinkti ne narvuose auginamų vištų kiaušinius, o tuo pačiu siekiame verslams parodyti, kad jų klientams rūpi gyvūnų gerovė”, – komentavo gyvūnų apsaugos organizacijos „Tušti narvai” atstovas Mykolas Šermukšnis.

Kelias minutes trunkantis Š. Zenkevičiaus pasirodymas pakartotas net 9 kartus. Viename iš jų sudalyvavo ir aktorė Elžbieta Latėnaitė, dainininkas Vaidotas Valiukevičius ir fotografė Agnė Gintalaitė. „Kai įlendi į narvą kelioms minutėms, šypsena nedingsta nuo veido – smagu pažaisti. Bet kai pamėgini įsivaizduoti, kas būtų, jei visi nueitų ir tave čia užrakintą paliktų ilgam, pasidaro visai nesmagu. Mums gerai, mes išeisime, o vištos taip praleidžia visą gyvenimą”, renginio įspūdžiais dalinosi A. Gintalaitė.

thumbnail_IMG_4848

Organizatorių archyvo nuotr.

„Pasėdėjome prie matematinių skaičiavimų, sulyginome vidutinės vištos ir vidutinio žmogaus dydžius ir galiausiai nustatėme, kad būtent 11-12 žmonių štai tokio dydžio narve gautų atitinkamai panašiausią kiekį erdvės, kiek dedeklės paukštyne”, apie kūrybos procesą pasakojo M. Šermukšnis. 3-iu numeriu pažymėtų kiaušinių paukštyno narve vienai vištai tenka apie A4 formato popieriaus lapo dydžio plotas.

 

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: