Organizatorių archyvo nuotr.

Auksinių gaublių“ apdovanojimo ceremonijoje daugelis žiūrovų manė, jog geriausiu metų draminiu filmu taps kino juosta „Taip gimė žvaigždė“ – arba „BlacKkKlansman“, ar „Juodoji pantera“ – tačiau buvo maloniai nustebinti, kai pagrindinis vakaro prizas atiteko biografinei dramai „Bohemijos rapsodija“ (orig. „Bohemian Rapsody“). Vis dėlto, nė vienas iš šiame kino projekte dalyvavusių žmonių neatrodė nustebę, kai buvo paklausti kaip jaučiasi užkulisiuose vykusioje spaudos konferencijoje.

Grupės „Queen“ gitaristo Brian May teigimu, dauguma recenzentų šį filmą griežtai sukritikavo remdamiesi tik anonsais, priešingai nei kino salėse apsiašaroję žiūrovai, kurie tikrai suprato šį filmą, vieną iš daugelių, kuriuos galima sukurti apie Fredį Merkurį.

„Queen“ per savo istoriją sulaukė turbūt blogiausių žiniasklaidos atsiliepimų tarp visų didžiausių pasaulio grupių.“ – teigė filmo prodiuseris Jim Beach, pažymėdamas, jog prastai įvertintas miuziklas apie grupę „Queen“, nepaisant spaudos kritikos, buvo rodomas Londone net 14 ar 16 metų.

„Ši filmą priėmė visuomenė, ir manau, kad visuomenė yra puikus arbitras.“ – pridūrė kino juostos prodiuseris.

Bohemijos Rapsodija

Filmo „Bohemian Rapsody“ kadras

„Ir vienas svarbus dalykas yra tai, kad Fredis tuo taip pat tikėjo.“ – teigė J. Beach.

Aktorius Mike Myers, kuris filme vaidina muzikos įrašų milžinės „EMI“ vadovą, liūdnai pagarsėjusį kaip asmenį neleidusį grupei „Queen“ savo albume įrašyti dainos „Bohemijos rapsodija“, pasidalino istorija kaip jis klausėsi šios dainos važiuodamas aplink Toronto priemiesčius. Aktoriaus teigimu, jis grasino atsisakyti jį išgarsinusio vaidmens komedijoje „Veino pasaulis“, jei filmo kūrėjai nebūtų įtraukę šios dainos į svarbiausią sceną filme. M. Myers ankščiau yra teigęs, kad pastarajame filme originaliai buvo numatyta panaudoti grupės „Guns N’ Roses“ dainą.

„Tai yra dievai, kurie vaikščioja kaip paprasti žmonės ir aš negaliu patikėti, kad esu čia.“ – spaudos konferencijos metu sakė aktorius M. Myers, rodydamas į grupės „Queen“ narius.

Prieš šį įspūdingą laimėjimą visos „Auksinių gaublių“ apdovanojimo ceremonijos dalyvių akys buvo nukreiptos į geriausio draminio filmo aktoriaus apdovanojimą, kuris kiek mažiau netikėtai atiteko pagrindinei biografinės dramos „Bohemijos rapsodija“ žvaigždei, aktoriui Rami Malek.

Po pradinio šoko, ant scenos pasirodęs 37-erių metų amerikiečių aktorius savo rankose laikydamas „Auksinio gaublio“ statulėlę darė tai, ką ir dauguma laimėtojų ceremonijoje – padėkojo daugeliui projekto dalyvių. Vis dėlto R. Malek pabaigė savo kalbą padėkodamas ir skirdamas savo apdovanojimą žmogui, kurį suvaidino didžiajame kino ekrane.

„Ačiū Fredžiui Merkuriui už tai, kad suteikė man gyvenimo malonumą. Aš tave myliu, tu gražus žmogau. Tai yra už ir dėl tavęs, gražuoli.“ – sakė Rami Malek.

Biografinę muzikinę dramą „Bohemijos rapsodija“ galima išvysti didžiuosiuose Lietuvos kinuose.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: