Organizatorių archyvo nuotr.

„Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui – nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais.“

Justinas Marcinkevičius

Simboliška, kad Spaudos dieną šimtai knygų iškeliauja į įkalinimo įstaigas – įgyvendinta socialinės akcijos „Gerumo dėžė“ idėja žmonių nebenaudojamus daiktus perduoti stokojantiems.

Šį pavasarį Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugija, Gausių šeimų asociacija, siuntų kompanija Venipak ir įmonė Supakuota.lt suvieniję pajėgas Lietuvos mastu, įvykdė socialinį projektą „Gerumo dėžė”, kurio metu nebenešiojamus drabužius, avalynę, knygas ar kitus nebenaudojamus, bet naudingus daiktus kurjeriai paėmė iš žmonių namų ir pristatė minėtoms labdaros organizacijoms, kurios perduoda juos stokojantiems.

Per visą projekto laikotarpį surinkta daugiau nei tūkstantis dėžių padovanotų daiktų, virš tūkstančio kilogramų knygų.

Naudingi daiktai, knygos jau pasiekė gausias šeimas, pabėgėlius, o dalis knygų perduota įkalinimo įstaigoms, kuriose įrengtos bibliotekos nuteistiesiems.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: