© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Tarptautinės operacijos metu išaiškinus narkotikų kontrabandos kelią iš Karibų jūros regiono į Europą, sulaikyti keli Lietuvos piliečiai, ketvirtadienį pranešė Lietuvos policija.

Operaciją Lietuvos teisėsauga vykdė kartu su Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Trinidado ir Tobago bei Venesuelos pareigūnais. Jos metu iš nelegalios narkotikų apyvartos išimta 308 kilogramai didelio grynumo kokaino.

“Tarp sulaikytųjų yra ir keli Lietuvos piliečiai, kurie siejami su gerai žinomais nusikalstamo pasaulio veikėjais iš Lietuvos”, – rašoma policijos pranešime.

77 kilogramai kokaino buvo rasta pirminės apžiūros metu pramoginiame laive, nelegaliai plaukiojančiame su Girbaltaro vėliava, vėliau rasta dar 210 paketų su kokainu, paslėptų po grindimis.

Įgulos nariai šiuo metu yra suimti, jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto narkotikų laikymo, gabenimo ir importo veikiant organizuotoje grupėje.

Lietuvos piliečiai ne pirmą kartą sulaikomi organizuojant ir vykdant stambaus masto kokaino kontrabandos operacijas. 380 kg kokaino išimta prie Saint Martino krantų, kuomet buvo sulaikyta jachta, kurios įgulą sudarė Lietuvos ir Ukrainos piliečiai. Daugiau nei 600 kg kokaino rasta netoli Airijos krantų, o su šia kontrabanda susiję Lietuvos piliečiai su jachta sulaikyti Ispanijoje.

Be to, anot policijos, vis pasitaiko atvejų, kuomet Lietuvos Respublikos piliečiai sulaikomi įvairiuose Europos ar kituose pasaulio oro uostuose atgabenę kokainą paslėptą bagaže ar prariję, t.y. skrandyje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: