Jasse Pomeroy © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Jesse Pomeroy (1859 -1932) iki šiol laikomas jauniausiu serijiniu žudiku istorijoje. Nors iš pirmo žvilgsnio net neatrodė, jog tylus berniukas turi proto sutrikimų ar kitaip su psichika susijusių problemų, ilgainiui Jesse gyvūnų kankinimas peraugo į kraupius sadizmo išpuolius ir mažų vaikų žmogžudystes.

Įspėjimas! Straipsnio turinys neskirtas nepilnamečiams bei jautriems skaitytojams.

Sunki būsimo žudiko vaikystė

Jesse Pomeroy gimė darbininkų šeimoje Masačusetso valstijoje ir trijų vaikų šeimoje buvo jauniausias. Berniuko vaikystė buvo gan sunki: jis beveik neturėjo draugų, o vyresni vaikai iš jo tyčiodavosi dėl jo dešiniosios akies, kuri nuo pat gimimo dėl nežinomų priežasčių buvo beveik visiškai balta. Sklido gandai,jog net tėvas sunkiai galėjo sutvardyti šleikštulį žiūrėdamas savo sūnui į akis.

Jesse Pomeroy tėvas buvo alkoholikas ir  labai ūmaus charakterio. Kartą supykęs, jog Jesse pabėgo iš pamokų jį nuplakė su arkliui skirtu botagu. Po šio įvykio iki pat mirties jaunasis žudikas nešiojo randus, kurie jam vis priminė nevaldomą tėvo pyktį. Deja, šis pykčio proveržis nebuvo pirmas ir paskutinis. Jesse’ui su tėvo įtūžio priepuoliais teko susidurti labai dažnai, kol galiausiai mama Ruth, pamačiusi kaip tėvas pjausto Jesse rankas, čiupo virtuvinį peilį ir išgynė tėvą iš namų. Nuo to laiko jis ten nebe pasirodė.

Budelio aukos: gyvūnai ir niekuo niekuo dėti vaikai

Pradžioje Jesse tempė į namus įvairiausius gyvūnus, kurie kentėjo nuo jo nenumaldomo smurto troškimo. Kartą jo motina grįžusi namo rado du paukščiukus, kurių kaklai buvo buvo išnarinti, o vidaus organai išdraskyti. Berniuko mamai kilo įtarimas, bet ji net nenutuokė, jog tai padarė jos jaunesnysis sūnus. Netrukus Jesse buvo sučiuptas išsukinėjantis kaimynų katės kojas.

Ilgainiui Jesse suprato, jog gyvūnų kankinimo jam neužtenka, todėl savo pirmuoju taikiniu pasirinko keturmetį Willaim Paine. Du vyrai darbuodamiesi miške, netoli vietinės įlankos, išgirdo vaiko dejones. Netoliese jie rado mažąjį Paine, kabantį ant medžio. Laimei, virvė buvo užvyniota ne ant kaklo,o ant riešo. Nors ant vaiko kūno buvo rastos siaubingos botago žymės, o keliuose buvo matyti išlindę kaulai (vaikas buvo tempiamas keliais žvyruotu keliu), visų nuostabai, jam pavyko išgyventi.

Antroji auka – septynmetė Tracy Hayden, kuri rasta smarkiai sumušta netoli tos pačios vietos, kurioje Jesse nuskriaudė keturmetį Willaim Paine. Tracy buvo smarkiai sužalota, o visas jos kūnas nusėtas mėlynėmis. Negana to, Jesse mergaitei išlupo priekinius dantis. Anot Tracy, ji jau buvo susitaikiusi su mintimi, jog mirs, tačiau laiku suteikta pagalba padėjo jai išgyventi.

1872 metais, ankstyvą pavasarį Jessie auka tapo aštuonmetis Robert Maier. Vaikinas buvo kankinamas toje pačioje vietoje kaip ir pirmosios dvi aukos. Jam buvo liepta keiktis kaip įmanoma smarkiau, kol Jessie jį plakė, spardė ir tyčiojosi. Robert’as po įvykio pasakojo policininkams, jog kol buvo kankinamas, iš Jesse lūpų buvo girdėti keistos, lyg į maldą panašios kalbos. Galiausiai Robertas buvo paliktas merdintis miške. Jaunuoliui pavyko išgyventi, tačiau visa gyvenimą jį kankino psichikos sutrikimai.

Netrukus visas miestelis sužinojo apie Jesse Pomeroy vis pasikartojančius išpuolius. Policijai nespėjus pasirodyti Pomeroy namuose, motina Ruth kartu su vaikais persikraustė į pietų Bostoną.

Jesse Pomeroy: nuo sadisto iki žudiko

Persikėlus į kitą miestą, Jesse kilo noras ieškoti naujų aukų. Tačiau jo jau nebedomino egzekucijos, jam reikėjo daugiau. Pirmą kartą jis mirtinai nukankino dešimtmetę Katie Curran savo mamos rūbų parduotuvės rūsyje. Tai įvyko 1873 metais, kai berniukui buvo vos 14 metų. Berniukas ilgai plakė auką, tačiau atsibodus klausytis mergaitės maldavimų, jis šaltakraujiškai nudūrė dešimtmetę. Jesse mergaitės kūną kruopščiai paslėpė pelenų krūvoje.

Nepraėjus nei mėnesiui jis rado kitą auką. Horace Mullin – keturiolikmetis berniukas, kurį Jesse nuviliojo į parką esantį už miesto ir be sustojimo durstė visa kūną iki tol, kol jis mirė. Berniukas buvo taip sužalotas, jog artimieji jį sunkiai atpažino.

Kai kurie šaltiniai teigia, jog buvo dar viena auka, tačiau jos vardas nežinomas. Žinoma tik tiek, jog tai 5-7 metukų mergaitė. Ji rasta miesto parke išdurtomis akimis ir mirtinai nukraujavusi.

Galiausiai žudikas buvo sučiuptas. Teismas Jesse pripažino kaltu dėl pirmojo laipsnio žmogžudystės. Be to, berniukas pripažintas jauniausiu visų laikų Masačusetso žudiku. Jis buvo nuteistas mirties bausme, tačiau vyriausybė atsisakė pasirašyti aktą dėl mirties nuosprendžio, nes jų nuomone, kaltinamasis buvo per jaunas atlikti tokią griežtą bausmę. 16 metų Jesse pateko į kalėjimą ir gyveno ten iki  72 metų kol buvo išvežtas į ligoninę ir ten išprotėjęs mirė.

Taip pat skaitykite: Šiurpą keliančios realios kanibalizmo istorijos (N-18)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: