The Weeknd / facebook.com/theweeknd

Šiandien vis dažniau girdime The Weeknd kūrinius, kurie skamba radijo laidose, dainos tampa žinomų filmų, tokių kaip „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, garso takeliais, o visuomenė vis domisi, kas dainų kūrėjas. Dainos kaip „Can‘t Feel My Face“, „Starboy“ ar „In Your Eyes“ yra populiariausios, iš kurių atpažįstamas atlikėjas.

The Weeknd ganėtinai ilgą laiko tarpą skendėjo tam tikroje paslaptyje. Jau 2010 metais Youtube platformoje buvo galima aptikti atlikėjo dainų, tačiau ten dainas jis kėlė anonimiškai. Vėliau atsisakydavo duoti interviu. Iki 2012 metų visuomenė svarstė, „The Weeknd“ – grupės pavadinimas ar vieno dainininko slapyvardis. Visgi, po slapyvardžiu dangstosi solo atlikėjas, kanadietis, kurio tikrasis vardas Abel Makkonen Tesfaye.

Pirmasis atlikėjo interviu pasirodė 2013 metais. Pamažu, daugėjant interviu, paaiškėjo ir daugiau detalių apie dainininką, dainų tekstų kūrėją ir prodiuserį Abel Makkonen Tesfaye. Savo paslaptingumą atlikėjas paaiškina kaip privalomą dalyką. Pasak jo, jis neišvaizdus, neturi ką pasakyti, laiko save neįdomiu ir nori, kad žmonės domėtųsi ne jo asmenybe, išvaizda ir asmeniniu gyvenimu, bet jo kuriama ir atliekama muzika. Taip pat, atlikėjo nuomone, jo muzikinę karjerą prailgina tai, kad jis neatiduoda visko žmonėms, neatskleidžia visų asmeninių detalių, o tai visuomenę tik domina ir įtraukia.

Iš pradžių, talentingo atlikėjo savitumas atsiskleidė ne tik dėl paslaptingumo, bet ir dėl neįprastos šukuosenos, kuri buvo tarsi padalinta į keturis sektorius. Ir pats Abel Makkonen Tesfaye manė, kad tokia išvaizda leidžia jam išsiskirti iš minios, o jis labai nenorėjo būti nuobodus. Kai žmonės priprato prie jo šukuosenos, o draugai, sakė, kad be jos The Weeknd nebebūtų tikrasis The Weeknd, atlikėjas plaukų stilių pakeitė, tam, kad įrodytų, jog išlaikyti individualumą, nereikalinga prašmatni, neįprasta šukuosena, tam užtenka jo kūrybos.

The Weeknd išsiskiria ir šeimos istorija. Jo mama kilusi iš Etiopijos, tačiau iš ten pabėgo. Dainininką augino mama ir močiutė, nes tėtis paliko namus, kai jam dar buvo tik vieneri ar dveji. Dėl to savo tėčio Abel Makkonen Tesfaye nesmerkia. Jo nuomone, tėvas nebuvo smurtautojas, neturėjo alkoholio problemų, jis nebuvo blogas, tik jo šeimoje – nebuvo. Atlikėjas buvo vienturtis, tačiau labai norėjo brolio, todėl kartais žmonėm net meluodavo, kad brolį turi. Šeimos šaknys atsispindi The Weeknd kūryboje. Nors ir gimė Toronte, Kanadoje, jis visada domėjosi Etiopija. Nepaisant to, kad mama nemėgo atvirauti apie Etiopiją, dainininkas užaugo klausydamasis to krašto dainų, mėgo valgius ir moka vietinę kalbą. Atlikėjas sako, kad sąsają su Etiopija galima pastebėti jo dainose, balso skambesy, ypač jaučiama dainoje „The Hills“.

Vaikystėje Abel Makkonen Tesfaye domėjosi ne tik muzika, bet ir kinu. Norėjo tapti filmų kūrėju. Neneigia, kad ir šiandien žiūri filmus, mėgsta ir neįsivaizduoja savo namų be komedijų. Žiūrėdamas filmus kartais sukuria dainas, apie tam tikras filmų scenas ar veikėjus, atlikėjui tai tarsi pasipraktikavimas, pratimai, kurie niekad neišlįs į dienos šviesą. Nors dainininkas pasirinko muzikos kelią, ryšys su kinu egzistuoja ir dabar. Jis labai norėtų būti pavaizduotas kaip svečias seriale „Simpsonai“, o jo paties „Kiss Land“ albumo dainos „Kiss Land“ vaizdo klipas primena siaubo filmą, girdimi riksmai. Tokią vizualizaciją The Weeknd traktuoja kaip norą parodyti klausytojams, šiuo atveju ir žiūrovams, kaip jis pats jaučiasi, kokia jo vidinė būsena.

Kiną nugalėjusios muzikinė karjera prasidėjo ganėtinai anksti. Visų pirma, muzikuoti skatino mama. Ji atvedė Abel Makkonen Tesfaye į pianino pamokas, kur jis suprato, kad jį labiau domina pop muzika. Taip pat jam pavyzdys buvo Michael Jackson. Tikslo siekti atlikėjas pradėjo įkurdamas hiphopo grupę „Bulleez n Nerdz“, kur repavo pasivadinęs Kin Kane vardu. Vėliau rašė dainų tekstus Justin Timberlake, Drake ir kitiems atlikėjams. Galiausiai, pradėjęs solo dainininko karjerą, pasivadino The Weeknd.

The Weeknd slapyvardis pasirinktas ne atsitiktinai. „The Weeknd“ kilo iš žodžio weekend (savaitgalis), tačiau žodyje trūksta e raidės. Taip nutiko todėl, nes tuo metu Kanadoje jau buvo muzikos grupė, kurios pavadinimas buvo „The Weekend“. Weekend žodis atlikėjui turi ypač didelę reikšmę. Jis pats sako, kad būdamas septyniolikos, nusprendė nebelankyti mokyklos, todėl jos nebaigė, susikrovė daiktus ir vieną savaitgalį su draugais išsikraustė iš namų, į kuriuos daugiau niekada ir negrįžo. Savaitgalis, per kurį dainininkas paliko namus, tapo lemtingu jo muzikiniame kelyje, būtent dėl to ir pasirinko slapyvardį The Weeknd.

Abel Makkonen Tesfaye savo komandą vadina „XO“ ir tai visai nesimbolizuoja visuomenei įprasto XO simbolio. Priešingai, vietoj apkabinimų ir bučkių, žymi narkotines medžiagas ekstazį ir oksikontiną. Komandos šūkis yra „XO‘ til we overdose“ (XO iki kol perdozuosim).

Garsus atlikėjas ne kartą yra sakęs, jog jo muzika, jos vizualizacija ir fotosesijos glaudžiai susiję su jo paties gyvenimu. Pavyzdžiui pirmojo albumo „House of Balloons“ pavadinimas kilo iš jo paties gyvenamosios vietos. Albumo pavadinimo prototipas yra 65 Spencer Parkdale, Toronte, kur jis gyveno su draugais, kai, būdamas septyniolikos, paliko namus. Čia jie su draugais linksminosi, įniko į narkotikus, parsivesdavo merginas. Jis pats teigia, kad ten gyveno paauglišką gyvenimą atskirai nuo tėvų.

Torontą Abel Makkonen Tesfaye paliko tik būdamas dvidešimt vienerių. Dabar jis gyvena Los Angeles, Hidden Hills. Čia jis augina du dobermano pinčerius, kurių vardai Ceasar ir Julius. Šunys treniruojami ir gerai auklėjami, atlikėjas neneigia, kad jam Ceasar ir Julius tarsi vaikai.

Naujausias, 2020 metais išleistas albumas „After Hours“ yra mėgstamas ne tik visuomenės, bet tai ir kūrėjo mėgstamiausias albumas. Jo nuomone, jis dar niekad nebuvo išleidęs geresnio albumo, nei „After Hours“. Šiuo metu albumo daina „Blinding Lights“ yra viena populiariausių TikToko dainų. Čia atlikėjas prisipažįsta, kad „Blinding Lights“ šokio, kuris taip pavergė visuomenę, nemoka ir jis pats.

Nors dainininkas bėgant laikui pasikeitė: jam jau trisdešimt, apie jį daugiau žinoma, pakitusi išvaizda, žmonės jo dainų vis dar klauso, o The Weeknd yra vienas žinomiausių pasaulio atlikėjų. Jo dainos tampa hitais, kurių klausomasi įvairiose šalyse. Pats atlikėjas neneigia, kad populiarumas jam patinka, jis mėgaujasi tuo, kad yra garsus ir žinomas. Kitų pripažinimą įrodo pelnyti apdovanojimai: trys „Grammy“ apdovanojimai, du „American Music Awards“ apdovanojimai, net devyni „Billboard Music Awards“ apdovanojimai, du kartus pelnė „MTV Video Music Awards“ apdovanojimus ir gavo devynis „Juno“ apdovanojimus. Sparčiai didėjantis populiarumas, augantys vaizdo klipų peržiūrų skaičiai, įrodo, kad The Weeknd pasiekė išsikeltą tikslą ir pavergė žmonių širdis savo kūryba.

Taip pat skaitykite: Ar naujieji laikai išties nužudė pasaulines POP žvaigždes?

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: