© Teodoro Biliūno nuotr.

Trečiadienį Kauno prekybos ir laisvalaikio centre Mege įvyko išankstinis naujo zoologijos sodo Zoopark atdarymas, skirtas kviestiniams svečiams. Zooparko lankytojai turės išskirtinę galimybę iš arčiau susipažinti su gyvūnų pasauliu – tik čia galima išvysti išdykėles surikatas, paglostyti pentinuotuosius vėžlius, padraugauti su būriu triušiukų.

Atidarymo renginyje dalyvavo Kauno savivaldybės vaikų namų auklėtiniai kartu su socialiniais darbuotojais, Daiva Tamošiūnaitė, Indrė Kvedarienė, Natalija Martinavičienė “Masters of calm” festivalio organizatorius Mindaugas Vidugiris su žmona ir savo keturiais vaikais, Nacionalinio dramos teatro aktorė Gabija Urniežiūtė, mamyčių klubo administracija, Asta Muralytė su dukryte Antuanete.

Ypatingai daug dėmesio atidarymo vakarą sulaukė spalvingos papūgos loriketos, kurias galima maitinti iš rankų. Šios papūgos minta nektaru ir yra labai drąsios, tūpia ant žmonių ir draugauja su kiekvienu jas aplankiusiu. Naujojoje edukacinėje erdvėje Zoopark didelį džiaugsmą vaikučiams teikė ir ožiukai – vaikai juos, maitino morkytėmis.

ozka

Kontaktinis Zoologijos sodas Zoopark – tai naujas unikalus edukacinis projektas. „Atidarymo proga Zooparke apsilankyti pakvietėme Kauno vaikų namų auklėtinius. Mes siekiame sukurti kuo didesnę emocinę vertę visiems, o ypatingai tiems, kuriems gyventi sunkiau. Ypatingas jausmas matyti, kaip vaikai atsipalaiduoja, ima globoti gyvūnus, atsargiai maitina, juos glosto, atėję pas vėžlius klausinėja, kiek šiems metų. Dėl tokių emocijų mes dirbsime visą laiką. Noriu pabrėžti, kad mes esame ne laikinas projektas, tad lankytojų lauksime visada“ – teigia VšĮ Zoopark.lt direktorius Aleksandras Gavrilovas.

papuga

Naujasis zoologijos sodas Zoopark įsikūręs Megos antrame aukšte šalia boulingo. Zoopark erdvėje bus galima susipažinti tiek su egzotiškais gyvūnais, tokiais kaip didžiausia pasaulyje Filipinų žiurkė ar prerijų šuniukai, tiek su naminėmis ožkytėmis, triušiais, jūrų kiaulytėmis. Vaikai, bendraudami su nuo mažens žmonių augintais gyvūnais, pažins gamtos įvairovę, mokysis gerbti ir mylėti, būti kantriais ir tolerantiškais. Zooparke bus vykdomos edukacinės programos, kuriomis bus skatinamas atsakingas požiūris į gyvūnus ir jų priežiūrą. Taip pat bus vykdomos gyvūnų terapijos, padedančios žmonėms, turintiems bendravimo sutrikimų.

Zooparką Kaune galima aplankyti jau nuo birželio 22 dienos.

surikata

kiskutis

grazuolis tukanas

vezlys

preriju suniukai

papugos

ozkos1

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: