SonyMusic archyvo nuotr.

Viena inovatyviausių šio amžiaus dainininkių ir prodiuserių Beyoncé artėjant Velykoms išleido savo jau aštuntąjį albumą „COWBOY CARTER“. Tai – duoklė amerikietiškam kantri muzikos žanrui, tačiau ne tik šis žanras skamba naujajame pop muzikos karalienės albume. Kiek anksčiau buvo išleisti du albumo singlai – „16 Carriages“ ir „Texas Hold ‘Em“. Pastarasis užkopė į pirmąsias topų vietas visame pasaulyje.

„Manau, kad žmonės nustebs, nes ne tokios muzikos iš manęs visi tikisi, tačiau tai – geriausia muzika, kokią esu sukūrusi“, – sako Beyoncé.

SonyMusic archyvo nuotr.

Albumas „COWBOY CARTER“ buvo kuriamas penkerius metus. Beyoncé įkvėpimu tapo Pietų ir Vakarų Amerikos kultūra. Ne tik muzika, bet ir rodeo, vesterno filmai ir istorijos apie pirmuosius Vakarų kaubojus. Būtent dalyvaudama rodeo festivalyje ji pirmą kartą gyvai išgirdo kantri muziką ir pamatė šį gyvenimo būdą iš arti. Pasak atlikėjos, visa ta kultūra yra tampriai susijusi su bendruomeniškumu, kulinarinėmis ir muzikinėmis tradicijomis.

„Kuo labiau vystosi pasaulis, tuo gilesnį ryšį jaučiu su tyrumu. Populiarėjant dirbtiniam intelektui, skaitmeniniams filtrams ir programavimui norėjau sugrįžti prie tikrų instrumentų. Albume skamba labai seni instrumentai. Kai kurias dainas palikau visiškai neapdorotas ir netgi atsigręžiau į folklorą. Albume taip pat naudojami organiški ir kasdieniai garsai, tokie kaip vėjas, pirštų spragsėjimas ir netgi paukščių ir vištų skleidžiami garsai“, – sako Beyoncé.

„COWBOY CARTER“ buvo kuriamas nesilaikant jokių taisyklių. Tai – menininkės darbas, kuris susideda iš 27 dainų ir ištrina ribas tarp muzikinių žanrų. Albumą pradeda „AMERIICAN REQUIEM“ – himną primenantis aliarmas, kuris sudegina senas idėjas apie meną ir jį kuriančius žmones. Taip pat jame skamba ir tokių legendinių kūrinių kaip „The Beatles“ „BLACKBIIRD“ ir Dolly Parton „JOLENE“ perdirbiniai. O kūrinį „Il MOST WANTED“ Beyoncé atlieka su Miley Cyrus.

SonyMusic archyvo nuotr.

„Mano kūrybinis procesas – tai nuolatinis eksperimentavimas“, – sako Beyoncé.  „Kuriant man patinka būti atvirai ir turėti laisvę, todėl įrašau labai daug dainų. Šįkart tikriausiai apie 100. Tik tuomet galiu sudėlioti dėlionę ir atrasti kuriamame darbe nuoseklumą.“

Kaubojaus Karterio personažas, kuriuo vardu pavadintas albumas, buvo įkvėptas Vakarų Amerikos juodaodžių kaubojų. Anksčiau pats žodis „kaubojus“ buvo vartojamas paniekinti žmogų. Jis apibūdino buvusius vergus „berniukus“, kurie buvo labiausiai įgudę ir dirbo sunkiausius darbus, susijusius tiek su arklių, tiek su galvijų tvarkymu.

Klausytis Beyoncé albumo „COWBOY CARTER“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: